Které týmy se nakonec dostanou do baráže o extraligu? Vrátí se do nejvyšší soutěže Vsetín?

(foto: wallpapercave.com)

Do konce základní části Chance Ligy zbývá odehrát posledních zhruba devět kol, což znamená, že se zanedlouho bude v play off rozhodovat o tom, který tým si zahraje baráž o extraligu. Mezi hlavní kandidáty na postup určitě patří hlavně Vsetín, Jihlava, Kladno a budějovický Motor. Zvládne ovšem nějaký z těchto týmu extraligu vybojovat?

V tabulce Chance Ligy se nyní na prvním místě nachází Dukla Jihlava, jenž má na kontě 96 bodů. Na místě druhém je Vsetín, který doposud nasbíral o čtyři body méně než vedoucí Jihlava. Třetí místo patří Jágrovo Kladnu, které v letošním ročníku nasbíralo osmaosmdesát bodů a čtveřici nejlepších uzavírají budějovičtí hokejisté, kteří mají na účtu bodů 86.

Téměř jasným soupeřem v baráži o extraligu budou letos trápící se Pardubice, jenž budou mít hodně těžké se v nejvyšší soutěži udržet. Podle tabulky vše nasvědčuje tomu, že dalším týmem, který se do baráže podívá bude Chomutov, což ale nemusí být pravda. V poslední době se nedaří Karlovým Varům, Západočeši před pátečním vítězstvím nad Dynamem zaznamenali šňůru osmi porážek v řadě, a tak ještě není zcela jasné které mužstvo doplní prakticky jednoznačné Pardubice.

HC Dukla Jihlava

Jihlavští ještě v minulé sezóně působili v nejvyšší české soutěži, ovšem v baráži o udržení jim chyběl jediný bod na soupeře z Litvínova a Karlových Varů. V probíhající sezóně Jihlava ale znovu ukazuje, že se s ní v boji o extraligu zajisté musí počítat! Za 47 odehraných utkání si Jihlava připsala celkově pouze 14 proher. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je se čtyřiceti body jednadvacetiletý útočník Lukáš Anděl, jenž si v probíhajícím ročníku připsal také tři starty za prvoligový Zlín. Jihlava tedy určitě patří mezi týmy s největší šancí na vybojovaní extraligy zpět do svého města, ale i tak to nebude ve velké konkurenci pro mužstvo z Vysočiny vůbec lehké.

VHK ROBE Vsetín

Hokejisté Vsetína v Chance Lize působí pouze druhým rokem a již útočí na postup do boje o nejvyšší soutěže. Tým, který byl v dřívější době pravidelným účastníkem play off extraligy si po prvním ročníku stráveném v Chance Lize, kdy vypadl v semifinále se západočeskou Energií vybudoval do vyřazovacích bojů mnohem lepší pozici! Vsetín figuruje na druhém místě s počtem 92 bodů. V tabulce nejproduktivnějších hráčů zaujímají Východočeši dokonce první dvě místa. Na první pozici se nachází s šedesáti body třiadvacetiletý útočník Luboš Rob, který do Vsetína přišel z konkurenčního Motoru. Na příčce druhé je se sedmapadesáti body o čtyři roky starší forvard Antonín Pechanec, jenž působil v předešlých dvou sezónách ve Frýdku- Místku.

Rytíři Kladno

Rytíři z Kladna se nacházejí na třetí pozici a mají na kontě osmaosmdesát bodů, ale odehráli o jeden zápas více než trojice jmenovaných klubů. V předešlém ročníku postoupili hokejisté Kladna totožně ze třetí pozice a dokázali vybojovat baráž o extraligu. V baráži ovšem skončili na posledním místě, a tak se společně s Jihlavou stěhovali zpět do nižší soutěže, takže se o postup zpět mezi elitu budou Rytíři zanedlouho snažit znovu. Hlavním tahounem týmu je sedmatřicetiletý mistr světa z roku 2010 Petr Vampola. V druhé nejvyšší soutěži doposud nasbíral 43 bodů za jedenáct branek a dvaatřicet asistencí. Rytířům by v play off měl také pomoci útočník Tomáš Plekanec, který má vyřízené střídavé starty za Kometu Brno.

ČEZ Motor České Budějovice

Posledním větším kandidátem je tým Českých Budějovic, který v minulé sezóně postupoval do vyřazovací části z druhého místa, ale vypadl v semifinále s Kladnem, takže se do boje o extraligu vůbec nedostal. V letošním ročníku se českobudějovičtí nacházejí prozatím na čtvrté pozici se ztrátou dvou bodů, ale mají o utkání měně než třetí Kladno. Budějovický Motor nasbíral v odehraných 47 utkáních šestaosmdesát bodů, a tak se stejně jako předchozí tři celky řadí mezi hlavní favority na boj o extraligu. Nejproduktivnějším hráčem týmu je v této sezóně útočník Martin Novák, jenž má na kontě sedmatřicet bodů.

Kandidátu na postup do baráže je tedy určitě více, ale čtveřice jmenovaných má šanci určitě největší. Konec základní části se již blíží a my se můžeme těšit na to, jak to nakonec všechno dopadne a který z týmu postoupí do baráže nebo dokonce dokáže vybojovat nejvyšší soutěž do svého města!

Komentáře