Kteří hráči z NHL hájí reprezentační dresy kterých zemí na Mistrovství světa? #1 – Skupina A

(foto: NHL.com)

Hráči z NHL, každoročně nejočekávanější posily týmů na světových turnajích. Kteří hráči hájí které barvy? Dnes se podíváme na soupisky všech týmů ze skupiny A. Ukážeme si nejvýraznější hráče a celkový počet zámořských hráčů z nejlepší ligy na světě.

Kanada

Jeden z největších adeptů na zisk titulu – Kanada. Asi není překvapení, že tento tým ze severní Ameriky v týmu má jednu hvězdu vedle druhé. A taky to, že jsou všechny z National Hockey League. Jelikož je zde nyní 23 hráčů hrajících v zámoří, vyjmenujeme si jen ty největší hvězdy.

Jonathan-Audy Marchessault je hráč Zlatých rytířů z Vegas. S týmem, jehož historie sahá pouze 1 rok daleko se však minulý rok dostal až do finále bojů o Stanleyův pohár. Zde nakonec sice podlehl s týmem Washingtonu Capitals. I tak to ale byl obrovský úspěch. Nyní už to s Vegasem tak daleko nedotáhl, ale může si to vynahradit medailí z Mistrovství světa.

Sean Couturier je dalším ze skvělých hráčů Kanadského hokeje. V roce 2011 byl draftován jako osmý Letcema z Philadelphie, za které posledních 5 let pravidelně nastupuje, a prosazuje se. Tento hráč už se na mistrovství světa objevil, a to v roce 2015 v Praze, kde vybojoval s týmem zlato, a o 2 roky později v Kolíně a Paříži, kde získal stříbro.

Celkově hráčů z NHL: 23

Počet gólmanů – obránců – útočníků: 3 gólmani, 7 obránců, 13 útočníků

Zastoupení NHL klubů: Nashville – 2, Philadelphia – 2, Anaheim – 1, Pittsburgh – 2, Chicago – 1, Toronto – 1, Tampa Bay – 2, Buffalo – 2, Edmonton – 1, Vegas – 3, New Jersey – 2, Detroit – 2, Vancouver – 1, Ottawa – 1

USA

Další obrovský adept na celkové vítězství přijel tento rok s nabitou sestavou. Pokud okem přeletíme sestavu, najdeme jen 3 hráče, kteří nehrají v NHL. Proto z tohoto množství také vybereme jen pár nejlepších.

Patrick Kane – kapitán Amerického výběru a skvělý hráč. Tahoun Chicaga Blackhawks přijel pro jediný cíl – odvézt si zlatou medaili i na seniorském Mistrovství. Jednu již vyhrál v roce 2006, to ale vyhrál zlato za výběr do 18 let. Patrick již vyhrál 3x také Stanley cup, mimo jiné má i stříbro ze zimních her 2010, bronz z repre juniorů 2007 a bronz z minulého roku z Kodaně. Asi již nemusíme připomínat, že v roce 2007 byl jednoznačná jednička draftu.

Johnny Gaudreau – dvaceti pěti letý skvělý hráč, který na klubové úrovni hájí už několik let barvy Calgary Flames, a daří se mu. V posledních 4 letech pokaždé přesáhl hranici šedesáti bodů. Stejně jako Kane vyhrál minulý rok bronz a k tomu v roce 2013 zlato na MSJ.

Celkově hráčů z NHL: 20

Počet gólmanů – obránců – útočníků: 2 gólmani, 5 obránců, 12 útočníků

Zastoupení NHL klubů: New Jersey – 1, Vancouver – 2, Calgary – 2, Los Angeles – 1, NY Rangers – 2, Minnesota – 1, Chicago – 2, Buffalo – 1, Detroit – 2, Arizona – 1, Philadelphia – 1, Florida – 1, Ottawa – 2

Slovensko

Hostitelé šampionátu a domácí Slovensko bude mít obrovskou motivaci. Samozřejmě nemá takové zastoupení zámořských, jako dva výše zmíněné celky, přesto je přijelo oproti minulým ročníkům podpořit hodně hráčů.

Andrej Sekera je hráč, kterého snad pro české a slovenské publikum nemusím představovat. Nejzkušenější hráč ze slovenského týmu taky právem jezdí z „céčkem“ na hrudi. V NHL už nepřetržitě hraje 13 sezón (s výjimkou výluky v roce 2012/13, tuto sezónu odehrál za Slovan Bratislava). Vystřídal již kluby jako Buffalo, Carolina, Los Angeles, aby nakonec hájil barvy Edmontonu. V kariéře již získal stříbro z Mistrovství světa 2012, kde v semifinále se Slovenskem vyřadil Český tým. Je také výherce Slovenské ligy s Duklou Trenčín, to už však hodně dávno – v sezóně 2003/04. Jaká opora je zjistíme, když se podíváme na tuto statistiku: v letech 2008, 2009, 2010, 2012, 2013, 2016 a 2018 byl vyhlášen jako jeden z tří hvězd týmu na každém tomto ročníku světového mistrovství.

Erik Černák svůj hokejový život nyní váže s floridskou Tampou Bay Lightning. V této sezóně se probojoval do prvního týmu a odehrál velmi hezkých 58 utkání. A co bylo důležité – hrál velmi dobře. Byl jedním z důležitých článků sestavy blesků k úžasné základní části. V playoff, které projela celá Tampa na plné čáře, a zklamali snad všichni hráči, byl on jediný, u kterého se dá říct že zahrál slušně. V pouhých 21 letech je to velký příslib slovenského hokeje do budoucna.

Celkově hráčů z NHL: 6

Počet gólmanů – obránců – útočníků: 0 gólmani, 4 obránců, 2 útočníků

Zastoupení NHL klubů: Edmonton – 1, Arizona – 1, Toronto – 1, Tampa Bay – 1, Ottawa – 1, Montreal – 1

Velká Británie

Posledním týmem ze skupiny A, které si dnes představíme, je nováček z Velké Británie. A to není nováček, který by tradičně postupoval a sestupoval, Británie zde již nebyla hezkou řádku let. V týmu tak samozřejmě nemá ani jednoho hráče z NHL, jelikož se nejedná o hokejovou zemi. Můžeme tedy alespoň zmínit, že tým se skládá hlavně z hráčů Britských klubů Sheffield Steelers (5 hráčů), Cardiff Devils (5 hráčů) a Nottingham Panthers (6 hráčů). Pouze 2 hráči hrají mimo Británii, jsou jimi Liam Kirk (Kanada – Ontario HL – Peterborough Petes) a Joseph Lewis (Německo – DEL2 – ESV Kaufbeuren).

Celkově hráčů z NHL: 0

Počet gólmanů – obránců – útočníků: 0 gólmani, 0 obránců, 0 útočníků

Zastoupení NHL klubů: –

 

Komentáře