Kteří hráči z NHL hájí reprezentační dresy kterých zemí na Mistrovství světa? #4 – Skupina B

(foto: zimbio.com)

Hráči z NHL, každoročně nejočekávanější posily týmů na světových turnajích. Kteří hráči hájí které barvy? Dnes se podíváme na soupisky zbývajících 4 týmů ze skupiny B. Ukážeme si nejvýraznější hráče a celkový počet zámořských hráčů z nejlepší ligy na světě.

Rusko

Pokud se podíváme na soupisku Ruska, logicky musíme pochopit, že ti letos míří na příčky největší. V týmu hvězdami nabité Sborné se blýská jedna megahvězda vedle druhé. Stačí si přečíst pár jmen, například Ovechkin, Kuznetsov, Kucherov, Gusev, Dadonov, Kovalchuk nebo Kaprizov, a už víme, jakou sílu bude mít tento výběr.

Nikita Gusev je prvním z Nikitů v ruském týmu, který vyhrál kanadské bodování ve své soutěži. V KHL dominoval, a byl hlavním tahounem Petrohradu. Vždyť za 62 zápasů si připsal 82 bodů za 17 gólů a 65 asistencí. Kazacha Dawese Nigela nechal s 69 body daleko za sebou. Na MS je již po několikáté. V roce 2017 vyhrál bronz, na juniorské úrovni zase stříbro v roce 2012. S Atlety z Ruska navíc minulý rok vyhrál zimní turnaj.

Nikita Kucherov zase ovládl bodování v NHL, kde dokonce překonával rekordy. Tahoun Tampy základní částí nastřádal neskutečných 128 bodů v 82 zápasech. Soupeře McDavida, Kanea nebo Draisaitla nechal o 10 ledových ploch za sebou a byl jednoznačně tím úplně nejlepším hráčem v základní části. V play off se neprosadil, dokonce ještě svým disciplinárním trestem na 1 zápas Tampu oslabil. Sezónu, kterou poškodilo vypadnutí Blesků v prvním kole si nyní chce zlepšit mezinárodním úspěchem.

Celkově hráčů z NHL: 14

Počet gólmanů – obránců – útočníků: 2 gólmani, 5 obránců, 7 útočníků

Zastoupení NHL klubů: NY Rangers – 1, Tampa Bay – 3, Columbus – 1, Florida – 2, Washington – 3, Toronto – 1, Chicago – 1, Los Angeles – 1, Pittsburgh – 1

Česko

Tým, který nás zajímá všechny nejvíce, a kterému samozřejmě přejeme největší úspěch. Tým posílilo tento rok dostatek hráčů – 12. Myslím že zde není potřeba nic dalšího zmiňovat, snad jen: HOŠI, DO TOHO!

Ondřej Palát, jeden ze základních kamenů Tampy v této sezóně, nejlepší sezóně za poslední roky, která ale byla velmi pošramocena strašným zklamáním v play off. Ondřej ale podával velmi dobré výkony vždy, když hrál. A i když Lightning nakonec bodový rekord základní části nepřekonali, bude se o této sezóně i s Frýdecko-Místeckým rodákem mluvit ještě dlouho. Nyní je to jeho první MS v reprezentačním dresu, předtím reprezentaci pomáhal jen na světovém poháru, jelikož Tampa se většinou kvalifikovala do play-off. Tak doufejme, že Ondra hned na prvním mistrovství zazáří a dotáhne ho do zdárného konce.

Jakub Voráček je jméno, které zaručuje kvalitu už jen po jeho přečtení. Pokaždé, když se Voráček na šampionátech objevil, exceloval. Jeho zkušenosti i kvalita jsou obrovské a on byl jeden z hráčů, který trápící se Philadelphii nakonec ještě dával šance na playoff. To se sice nepodařilo, avšak na druhou stranu může být zde. Jako jeden z mála hráčů v našem týmu již zažil, jaké to je tento šampionát vyhrát, a navíc se na něm výrazně podepsal. Věty: „Voráček posílá před bránu, Rachůnek pálí, je to gól. Rachůnek prostřelil, 7 sekund před koncem vyrovnává na 2:2.“, které vyřkl Robert Záruba v semifinále proti Švédsku v roce 2010 si bude pamatovat nadosmrti každý fanoušek, který zápas viděl, nebo o něm slyšel. Voráček byl také při úspěchu v roce 2011, kde český tým zvládl vybojovat bronz.

Celkově hráčů z NHL: 12

Počet gólmanů – obránců – útočníků: 1 gólman, 3 obránci, 8 útočníků

Zastoupení NHL klubů: Colorado – 1, Philadelphia – 2, Detroit – 1, Tampa Bay – 2, Washington – 2, NY Rangers – 1, Pittsburgh – 1, Dallas – 1, Calgary – 1

Rakousko

Rakousko přijelo opět s jediným cílem: udržet se. Po odehrání základních skupin již víme, že se jim to nepovedlo. Pomoct cíl splnit měl jeden hráč z NHL. Jediný, který přijel. Je pravda, že Rakušané ale moc na výběr nemají.

Michael Raffl, jeden z mála Rakouských zástupců v NHL. Rozhodně to není žádný amatér, a zkušeností má na rozdávání. V nejlepší lize světa působí od sezóny 2013/14. Všechny ročníky odehrál za Letce z Philadephie. Celkově zde již odehrál 420 zápasů. Minulý rok pomohl svému národnímu týmu se na šampionátu právě udržet.

Celkově hráčů z NHL: 1

Počet gólmanů – obránců – útočníků: 0 gólmanů, 0 obránců, 1 útočník

Zastoupení NHL klubů: Philadelphia – 1,

Itálie

V kádru země pizzy a pasty bychom zámořského hráče hledali marně. Jsou zde hráči hlavně z italských klubů, jako je třeba Bolzano, Val Pusteria nebo Asiago Hockey 1935. Dále jsou zde zástupci německých klubů, a dokonce i švýcarských. A to přesněji Ambri-Piotta, Lugano, Olten nebo Red Bull Salzburg.

Celkově hráčů z NHL: 0

Počet gólmanů – obránců – útočníků: 0 gólman, 0 obránců, 1 útočník

Zastoupení NHL klubů: –

Komentáře