Liga mistrů započala. Jak si v této lize vedou české týmy?

(foto: championshockeyleague.com)

Ve čtvrtek 29.08. odstartovala liga mistrů. Letos se v této soutěži představí 32 klubů ze 14 zemí. Kdo bude vítězem celé soutěže je zatím ve hvězdách, ale můžeme se podívat na to, jak si vedou české kluby. Českou republiku reprezentují čtyři kluby. Mistr loňské české nejvyšší souteže HC Oceláři Třinec, finalista HC Bílí Tygři Liberec, bronzoví Indiáni z Plzně a hradecký klub Mountfield HK. Kometa se z důvodu pátého místa v základní části této soutěže nezúčastní.

HC Oceláři Třinec

Oceloví muži a mistři extraligy se již v této lize představí po páté. Nejúspěšnější sezónu mezi nejlepšími kluby v Evropě zažil třinecký celek v sezóně 2017/18, kdy Oceláři získali bronzové medaile. V letošní sezóně se Oceláři utkají ve skupině D proti finským Pelikánům z Lahti, proti celku z hlavního města Běloruska Minsku a se švýcarským lvům z Lausanne. Oceláři mají za sebou už dvě utkání. První zápas byl proti Lahti velmi vyrovnaný a jediným střelcem zápasu byl fin Bjorninen, který potrestal Oceláře v přesilovce. Třinčané prohráli nejtěsnějším možným výsledkem. A aby toho nebylo málo, disciplinární komise ligy mistrů udělila útočníkovi Vladimírovi Draveckému zákaz startu na dva zápasy. V druhém zápasu Oceláři se utkali na ledě Yunostu. Ani v tomto utkání se Třinečtí nedokázali prosadit a podlehli Minsku 0:2.

HC Bílí Tygři Liberec

Bílí Tygři si stejně jako třinecký klub zahraje ligu mistrů po páté. Úspěšná sezóna byla pro Liberec stejná rovněž jako u Ocelářů. Liberečtí se však museli tenkrát spokojit se čtvrtým místem. Ve skupině C budou Liberečtí čelit proti obrům z Belfastu, augsburgským Panterům a švédským hokejistům z Luleå. Tygři z Liberce i přesto, že se dostali v samotné české nejvyšší soutěži až do finále, nedokázali zatím vyhrát ani jedno utkání. První zápas byl rozhodující zejména ve vyloučení. Sudí jen vylučovali. Celkem udělili 123 trestných minut a z toho 78 pro Tygry. Ke všemu dostal trest od disciplinární komise i Michal Bulíř. Komisi se nelíbil jeho zákrok ve 27. minutě a usoudila to jako napadení. Liberečtí tak ve vyhroceném utkání prohráli 4:5. Libereckým Tygrům se nedařilo ani ve druhém zápase. Nestačili na švédský tým Luleå Hockey a prohráli 1:4.

HC Škoda Plzeň

Škodováci z Plzně skončili v extralize opět na třetím místě stejně jako v předchozí sezóně. Po třetí se také představí na CHL. Minulá sezóna byla v této lize pro Plzeň výborná. Západočeský klub získal bronzové medaile. Ve skupině B se plzeňský tým setká s mistrem z finské ligy HPK Hämeenlinnan, se švýcarským klubem EV Zug a dánským mistrem Rungsted Seier Capital. Plzenští hned v samotném úvodu ligy mistrú vyzvali doma mistry z Finska. Zápas byl natolik vyrovnaný, že se muselo rozhodovat až v prodloužení. Hrdinou tohoto utkání byl Straka, který využil špatného střídání hostů. V druhém domácím utkání vyzvali na souboj mistry z Dánska. Indiáni doslova přejeli celek z Dánska 9:3. Dominantou zápasu nebyl nikdo jiný než kapitán Milan Gulaš, který si vystřelil hattrick a připsal si tři asistence.

Mountfield HK

Hradecký klub se v této lize představí již potřetí. Hradečtí se však nikdy nedostáli dál a vše prohráli v základní části. Možná tato sezóna bude pro Mountfield HK o něco lepší. V poslední skupině H si Hradec zahraje proti loňským vítězům Frölundou, britským soupeřem z Walesu Cardiff Devils a rakouskému klubu z Grazu. V prvním zápase se hradecký celek ukázal proti Ďáblům z Cardiffu. Souboj byl po všech stránkách vyrovnaný. Ďáblové však k závěru využili přesilovku a porazili Hradec 3:2. O dva dny později se Hradečtí ukázali proti Indiánům z Frölundy. K velkému překvapení si hradecký celek s mistrem poradil a porazil 3:2.
Není vůbec jisté, kdo postoupí dál, ale my přesto těmto českým klubům držíme palce a věříme v jejich úspěšnost v dalších zápasech.

Komentáře