Martin Nečas slaví „malý Stanley Cup“, Charlotte Checkers ovládli soutěž!

(foto: www.canescountry.com)

Finále American Hockey League je už za námi, včera v noci ho ovládl tým Charlotte Checkers. V pátém a rozhodujícím zápase přehráli Chicago Wolves 5:3 a v sérii jednoznačně dominovali – 4:1 na zápasy. Pro farmu Caroliny Hurricanes je to první titul v historii. Ve finálové sérii se objevili dva Češi.

Checkers vstoupili do utkání skvěle, již v čase 01:31 zasadil Chicagu první tvrdý úder Porturalski. Ke vstřelené brance se podepsali jako asistenti i Saarela a Didier. Z gólového účtu obou týmů v první třetině to bylo všechno.

V čase 28:25 získal kotouč Geekie a zvyšoval tak již na 0:2. Wolves se zmohli na odpor až 25 sekund před druhou sirénou. Kotouč do sítě dostal Macek a českou stopu u tohoto gólu zaznamenal Tomáš Hyka jako asistent, k němu se přidal ještě Tynan. Zápas tak dostal jiný náboj, ale Wolves nakopl asi až moc pozdě.

Checkers se však v kabině nahecovali a v třetí třetině to byli opět oni, kdo skóroval jako první. Geekie přihrál Carrickovi a farma Caroliny opět odskočila. Chicago se nevzdalo, 3 minuty a 6 sekund před koncem to ještě zdramatizoval Quinney, kterému gól připravili Coghlan a Kolesar. Jenže risk s odkrytou brankou se nevyplatil, protože do ní v čase 18:13 poslal kotouč Porturalski. Zdálo se být hotovo, ale naději ještě vykřesal Glass s Quinneym a Kolesarem, stav tak byl půl minuty před koncem 3:4. Čas 59:44, Nastasiuk získává kotouč od Bishopa, posílá do branky a je hotovo.

Branky a nahrávky: 40. Macek (Hyka + Tynan), 55. Quinney (Coghlan + Kolesar), 60. Glass (Quinney + Kolesar) 2. Porturalski (Saarela + Didier), 29. Geekie, 47. Carrick (Geekie), 59. Porturalski – do prázdné branky, 60. Nastasiuk (Bishop) – do prázdné branky

Hvězdy zápasu:

  1. Andrew Porturalski (CHAR) – 2+0
  2. Morgan Geekie (CHAR) – 1+1
  3. Gage Quinney (CHIC) – 1+1

Po ročníku 2016/17, kdy se v barvách vítězů objevili Češi Nosek, Frk a Hronek, si Calder Cup osahal i Martin Nečas. Je tak již 31. Čechem, který pohár vyhrál.

Komentáře