Mistři! Titul si letos berou Oceláři, a vyhráli tak už druhý historický titul. Jaká byla jejich cesta?

Oceláři, hráči s drakem na hrudi, jsou novými mistry české nejvyšší soutěže. Jejich cesta možná nezačala úplně z nejlepších pozic, později se k nim vše obrátilo. Třinečtí po hodně prohraných utkáních navázali v základní části výhrami v deseti zápasech. Třineckému klubu se tak začalo dařit a do konce základní části hrál slušný hokej. Po základní části skončili druzí a nestačili pouze na první Liberec. K poháru prezidenta je dělili pouhé dva body.

Ve čtvrtfinále se utkali s největším soupeřem, a to s Vítkovicemi, které porazili jako blesk 4:0 na série. Semifinálová série proti Plzni přinesla nejvyrovnanější souboje. Hráči s drakem vyhráli dvakrát v Plzni a hokejisté Škody dvakrát v Třinci. Toto se potvrdilo i v semifinále. Třinec prohrál oba zápasy doma a venku oba vyhrál, doma si vynutili mečbol, ale Indiáni rovněž využili domácí prostředí. Oceláři však doma nezaváhali a porazili Plzeň 5:1. Náskok Indiánů 2:0 na zápasy i tak nestačil a slezský klub vyhrál poměrem 4:3.

Finále bylo s prvním a druhým týmem tabulky. Už od začátku se čekaly velké nervy na obou stranách. První zápas pod Ještědem vyhráli Třinečané 2:1. Druhý den Liberec vyhrál 3:1 a situace byla pro oba týmy hodně vyhrocená, protože finále už začalo přinášet grády. Stav série byl 1:1 a série se přesunula do ocelového města. Třetí utkání vyhráli zaslouženě Oceláři, kteří několikrát přehrávali Tygry s výsledkem 4:1. Ve čtvrtém zápase, ve kterém se rozhodlo až v prodloužení, dopadl úspěšněji pro liberecké Tygry a vyhráli 2:1. Opět se začínalo od nuly. Liberec měl velkou výhodu v pátečním utkání, když hrál doma. Hokejisté pod Ještědem hráli sice lépe, více štěstí měli však hosté a vyhráli 3:2 až ve druhém prodloužení. Šesté utkání se rozhodlo v Třinci. Oceláři vyhráli doma 4:2 a rovněž tímto výsledkem porazili Tygry stavem série.

Titul vychytal Ocelářům nikdo jiný než rodák z Vimperku, Šimon Hrubec. Tým zvítězil pod vedením trenéra Václava Varadi, který byl zvolen trenérem Moravskoslezského kraje. Tento rok byl pro Oceláře skvělý. Také několikrát potvrdili, že i když inkasují první, dokáží otočit zápas ve svůj prospěch. Ocelářům tímto gratulujeme k vydařené sezóně!

Komentáře