Najlepšie tímy NHL proti sebe

        (foto: www.nhl.com)

Súboj dvoch najlepších tímov Západnej konferencie a NHL, alebo USA proti Kanade. Aj takto sa dá nazvať ďalšia semifinálová dvojica, ktorú tvorí Nashville a Winnipeg.

Stretávajú sa tímy, ktoré ovládli tento rok Západnú konferenciu a aj NHL. Ich vzájomný duel však prichádza už teraz v semifinále konferencie. Menšiu výhodu budú mať “predátori”, ktorý začínajú sériu na svojom ľade a v prípadný siedmy zápas by sa taktiež odohral v ich domácom prostredí. Tieto dva tímy sa v sezóne stretli štyrikrát, trikrát bol úspešnejší americký súper a jednu výhru si pripísal kanadský zástupca.

Nashvillu sa v prvom kole priplietlo do cesty Colorado. Mančaft z Denveru dokázal potrápiť Preds a potiahli sériu na šesť zápasov, avšak z postupu sa radoval tím z Tennessee, konečný výsledok bol tak 4-2. Winnipeg sa stretol v úvodnej fáze Play-off s Minnesotou. Kanadský tím dokázal poraziť “divochov” v piatich zápasoch v pomere 4-1 a po prvýkrát vo svojej histórii si zahrá semifinále konferencie.

Čo sa týka produktivity, tak na strane Nashvillu sa najviac darí Filipovi FORSBERGOVI. Ten má na konte 11 bodov za 5 gólov a 6 asistencií. Najviac plusových bodov, konkrétne 7, majú dvaja hráči a to útočník Austin WATSON a obranca Matthias EKHOLM. Jednotkou tímov je Pekka RINNE, ten zatiaľ inkasoval v priemere 3,01 gólu na zápas s 90,1 percentnou úspešnosťou zákrokov.

Na strane Winnipegu si vedie najlepšie útočník Mark SCHEIFELE, ktorý si pripísal 12 bodov za 8 gólov a 4 asistencie. Štatistiku plusových bodov vedú dvaja obrancovia so siedmymi bodmi, konkrétne Dustin BYFUGLIEN a Tyler MYERS. V bráne ich drží Connor HELLEYBUCK s 92 percentnou úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,01 gólu na zápas.

Môžme sa teda tešiť na zaujímavú sériu, ktorá môže kľudne dôjsť na siedmy zápas, kde už je potom všetko otvorené.

 

 

Komentáře