Napotřetí už ne! Sborná nás opět přehrála.

(grafika: Jirka Michal)

Nároďák má za sebou třetí zápas na Mistrovství světa. Většina z vás si asi všimla, že po třetím duelu Češi na šampionátu poprvé okusili hořkost porážky. Dnes si zápas rozebereme a taky si rozebereme to, proč tomu tak bylo.

Zápas

Začátek zápasu s Ruskem byl takový ospalý, neslaný a nemastný a hlavně opatrný od obou týmů. Češi ani Rusko prvních 5 minut nijak zvlášť nestříleli a spíš se soustředili na zlikvidování jakékoliv šance nepřítele. Rusové byli aktivnější, ale nic velkého si vypracovat nedokázali. V čase 13:02 však přišla první pohroma. Náš tým velmi špatně vystřídal, soupeř dostal hodně prostoru, a před brankou našel Khafizullin Andronova, který Bartošáka bez sebemenších problémů prostřelil. Nám se naskytla možnost srovnat krok z přesilovky, tu jsme ale odehráli hrozně špatně. Na brankou jsme snad nevystřelili, nebo možná jednou.

Zkraje druhé třetiny jsme soupeři naskytli velkou možnost za velmi hloupou chybu. Českou hru v šesti ale soupeř nepotrestal. Potom se naskytla přesilovka zase českému týmu, byla ale otřesná, jako ta první.  V Čase 12:35 už šlo do tuhého. Spolupráce Nikitů – asistenta Kucherova a střelce Guseva přinesla Rusku náskok dvougólový. A byl to docela smolný gól. Gusev se uvolnil, hodil si puk na bekhend, ale Bartošák skvěle přesunul beton. Puk se odrazil nahoru, ale bohužel za záda Patrika Bartošáka. Pokud nám v tom zápase něco šlo, bylo to oslabění. Kovářovo nedovolené bránění jsme ubránili, a potom taky nesportovní chování Hronka v čase 16:54 a to stejné ještě v čase 19:04. To ale předbíhám.

Zápas se překlopil již do své třetí části a možnost kontrovat nám nabídl Telegin. Jeho, a ani další Anisimovův trest jsme ale opět hroznými přesilovkami neproměnili. Když jsme již poslední 4 minuty do konce stále prohrávali 2:0, Miloš Říha už odpočítával čas, než odvolá Bartošáka. To následně udělal a Češi zahájili nejlepší část zápasu. Bylo to ale už moc pozdě a v čase 19:04 Rusové puk ukradli a do odkryté branky ho vypálil Zaitsev. Finální skóre se již neměnilo a Češi tedy poprvé na turnaji prohrávají.

Co chybělo?

Hlavním faktorem byly střely. Češi moc nestříleli, na Vasilevského vyslali slabých 23 střel. To je o celých 10 míň, než v zápase se silným, a nutno podotknout o hodně lépe hrajícím, Švédskem. A dokonce o 19 méně, než proti Norsku. Rusko nebylo dobré, výkonu Švédů v zápase s námi se nemohlo rovnat. I tak ale Češi neměli dnes svůj den. Slabá střelba se navíc týkala hlavně přesilovek. Pokud za 2 minuty dokáží vystřelit 1x nebo 2x na branku, s úspěchem se nemohou setkat. Dalším z faktorů byly nepřesné přihrávky. To zde taky našim moc nešlo. Snažili se také zbytečně přihrávat přes 2 protihráče a podobně s opravdu malou šancí na úspěch. Dalším problémem bylo neustálé odskakování puku od hokejek a střely na prázdno. Nevím, jak to, že se tohle hochům dělo, ale každou chvíli jim puk odlétl nebo se odrazil od hokejky. To jsme v předchozích dvou zápasech vůbec neviděli.

Nyní nám nezbývá, než doufat, že „slabší“ soupeře již porazíme, a ve skupině se umístíme co nejlíp pro čtvrtfinále. HOŠI, NEVADÍ.

 

Komentáře