Nashville se v playoff střetne s Coloradem!


(foto: nhl.com)

Predators dokončili sezónu se 117 body na pomyslném trůnu celé ligy s bilancí 53-18-11. Teď se v prvním kole playoff střetnou s Coloradem, které se do vyřazovacích bojů s 95 body a bilancí 43-30-9 probilo skrz druhou divokou kartu. Všechny čtyři vzájemné zápasy v základní části ovládli Predators, jedno utkání se dostalo do prodloužení.

Colorado se do playoff probojovalo naposledy v sezóně 2013-2014, kdy bylo v prvním kole vyřazeno Minnesotou 3:4 na série. Nashville se loni probojoval do finále, kam postoupil z osmého místa a padl až ve finále proti Pittsburghu. Tito soupeři se v playoff nesetkali a pro Avs to bude zřejmě náročný boj.

Obrovskou zbraní Colorada je dvaadvacetiletý centr Nathat MacKINNON. V letošním ročníku zaznamenal v 74 zápasech 97 bodů za 39 branek a 58 asistencí a skončil na 5. příčce v tabulce kanadského bodování. MacKinnon je také nejproduktivnějším hráčem tohoto týmu od dob Joea SAKICE, který si připsal v sezóně 2006-2007 bodů 100. V týmu Predators září obránce P. K. SUBBAN, který je součástí kvalitní obrany a v žebříčku obránců obsazuje v kanadském bodování s 59 body místo 7. Letos sesbíral i 25 přesilovkových bodů.

Hlavní gólman Colorada, Seymon VARLAMOV, jehož úspěšnost zákroků byla v základní hrací části 91,97%, se bohužel v březnu v zápase se Chicagem zranil a do této série nezasáhne. Místo něj se mezi tři tyče postaví Jonathan BERNIER, který zlikvidoval 91,30% všech střel, které na něj byly vyslány během 37 utkání, které odchytal. Jedničkou Nashvillu je Pekka RINNE. Tento finský brankář zastavil 92,72% pokusů soupeře a to ho řadí na 4. příčku v procentuální úspěšnosti zákroků. Pekka navíc odchytal všechny letošní vítězné souboje právě s Avalanche.

Favoritem této série je určitě Nashville, ovšem i Colorado může překvapit a postoupit do druhého kola. Týmy mají vše vy svých rukou, budou bojovat ze všech sil a kdo půjde dál se ukáže časem.

Komentáře