NHL: COLUMBUS prodloužil smlouvu s koučem TORTORELLOU!

Nový kontrakt si dnes vysloužil nejlepší trenér pro uplynulý ročník NHL John TORTORELLA, se kterým dnes obnovilo smlouvu vedení BLUE JACKETS. Generální manažer Jarmo KEKÄLÄINEN s “Tortsem” prodloužil smlouvu o nadcházející sezónu poté, co americký trenér dovedl Columbus k nejlepší základní části v klubové historii, kdy si tým připsal rovných 50 výher a 108 bodů, což znamená, že si tým ze státu Ohio polepšil o celých 32 bodů oproti loňskému ročníku. Hráči Blue Jackets celkově skončili čtvrtí v celé lize a v průměru inkasovaných branek na utkání se umístili na solidní druhé příčce s číslem 2,35 gólů na zápas.
“Jsem velmi vděčný za možnost trénovat tenhle tým a být součástí této skvělé komunity, která je velmi přátelská k mé rodině. Jmenovitě bych chtěl poděkovat McConnelově rodině, Mikeu Priestovi, Johnu Davidsonovi, Jarmu Kekäläinenu, našemu realizačnímu týmu a všem lidem v této organizaci,” řekl Tortorella v prohlášení.
Rodák z Bostonu se letos stal teprve šestým koučem v historii NHL, kterému se podařilo vyhrát Jack Adams Award víckrát než jednou. První triumf nejlepšího trenéra ligy slavil společně se STANLEY CUPEM v roce 2004, kdy slavný pohár získal s týmem TAMPY.
Zároveň se 18. prosince loňského roku zapsal do historie jako první AMERICKÝ trenér v NHL, kterému se podařilo vyhrát rovných 500 utkání. Do konce základní části jich pak přidal s týmem ještě dalších třicet.
Tortorella prozatím odtrénoval v nejlepší hokejové lize světa dohromady 1 093 zápasů, kdy vedl postupně ze střídačky Tampu, NY Rangers, Vancouver a právě Columbus. (PL)

Komentáře