V NHL jsme se v roce 2018 rozloučili s významnými jmény. Kdo odešel do hokejového důchodu?

(foto: www.vancourier.com)

Bratia Sedinovci, či Marián Hossa. Týchto hráčov už v tomto ročníku na klziskách zámorskej NHL nevídáme. Títo skvelí hráči totižto minulý rok ukončili svoju bohatú hokejovú kariéru. Neboli však sami, najlepšiu hokejovú ligu sveta opustili aj ďalší hráči.

Continue reading “V NHL jsme se v roce 2018 rozloučili s významnými jmény. Kdo odešel do hokejového důchodu?”

Tygři a Oceláři. To jsou letošní finalisté extraligy. Kdo z nich se stane vítězem české nejvyšší soutěže?

(foto: hockeygods.com)

Tipsport extraliga zná už jména posledních dvou klubů, které se budou rvát o Masarykův pohár. Jejich výsledky nebyly na začátku sezóny příliš příznivé, ale oba týmy potvrdily svou sílu, bojovnost a odhodlání. 

Continue reading “Tygři a Oceláři. To jsou letošní finalisté extraligy. Kdo z nich se stane vítězem české nejvyšší soutěže?”

Jaké jsou šance Velké Británie a Itálie na letošním MS?

(foto: commons.wikipedia.com)

Na Slovensku se letos objeví dva nové státy, které budou bojovat o titul mistrů světa. Hokejisté z Korey a Běloruska vystřídá země proslulá svým jídlem a země, která se řadí mezi ekonomicky nejvyspělejší státy v Evropě. Jak jste mohli uhodnout, jde o Itálii a Velkou Británii. Otázkou však zůstává, kdo a jak dlouho se udrží. Shrňme si proto tyto dva nováčky na letošním MS.

Continue reading “Jaké jsou šance Velké Británie a Itálie na letošním MS?”

Sen o obhajobě Stanley Cupu bude velmi těžký. Jako první se ho pokusí rozprášit Carolina!

Washington Capitals, vítěz NHL z minulého ročníku, nebo těsně, ale nakonec postupující Carolina? Toť otázka, která bude už za pár dní zodpovězena. Papírově silnější je samozřejmě Washington. Carolina se do play off podívá poprvé od sezóny 2008/2009, a tedy přesně po 10 letech se určitě bude chtít konečně pořádně ukázat.

Continue reading “Sen o obhajobě Stanley Cupu bude velmi těžký. Jako první se ho pokusí rozprášit Carolina!”

Tady se favorit hledá těžko, Winnipeg hraje se St.Louis

Série mezi druhým a třetím týmem Centrální divize obstará určitě kvalitní podívanou. Loni se Jets probojovali až do konferenčního finále, St. Louis si zahraje o Stanley Cup po roční odmlce. Rozhodovat můžou muži v brankovišti. Nováček Binnington sice prožil neskutečnou základní část, když vytáhl tým z posledního místa, play-off je ovšem úplně jiná soutěž. V ní už má zkušenosti Connor Hellebuyck, který loni exceloval.

Continue reading “Tady se favorit hledá těžko, Winnipeg hraje se St.Louis”

Příjemné překvapení versus zkušenost, to bude série Islanders vs Penguins

New York Islanders je tým, jenž má většina hokejových fanoušků spojený s výraznými úspěchy z 80. let minulého století. Na konci minulého ročníku byli však Ostrované známí jako celek, který obdržel nejvíce gólů v celé lize. Letos je situace zcela opačná a Isles naopak obdrželi nejméně gólů v NHL. Jejich soupeř je ale velmi respektované jméno v NHL, Pittsburgh Penguins v posledních 10 letech ovládli play-off 3× a svými dobrými výkony se pokusí o zisk Stanley cupu znovu.

Continue reading “Příjemné překvapení versus zkušenost, to bude série Islanders vs Penguins”

Tampa skládá reparát za minulý rok. První v cestě stojí Columbus..

Jasný vítěz základní části se 128 body. Úžasný bodový zisk, na který nedosáhl nikdo jiný v tomto tisíciletí. To je Tampa Bay Lightning. Potvrdí ale svou úžasnou sezónu i v play off? V cestě jim stojí odhodlaný Columbus, který se těsně procpal do vyřazovací části, a to přes divokou kartu.

Continue reading “Tampa skládá reparát za minulý rok. První v cestě stojí Columbus..”

Důkladná příprava na Winter Classic, Nashville bude poprvé čelit v play-off Dallasu

Kluby, které se dobře znají z Centrální divize, ještě v celé své historii nestály proti sobě ve vyřazovacích bojích, i když se spolu v letošní sezóně potkali hned pětkrát. Tato statistika nám ale moc při rozlouskávání hádanky „Kdo postoupí“ nepomůže. Predators sice zvládli Stars porazit ve 3 z 5 zápasů, ale dvakrát až po prodloužení. Dost možná tedy můžeme čekat nejvyrovnanější sérii ze všech.

Continue reading “Důkladná příprava na Winter Classic, Nashville bude poprvé čelit v play-off Dallasu”