Ohromná brankářská výměna. Kam odejde Hrubec?

(foto: pixabay.com)

Někteří tomu možná doteď nevěří a někteří nechápou, proč k takové výměně došlo. Patrik Bartošák bude v nové sezóně oblékat dres s drakem na hrudi a bude i pravděpodobně novou jedničkou Třince, protože nynější brankář Šimon Hrubec bude mít nové působiště a to v týmech, které hrají KHL.

Gólman Ocelářů Šimon Hrubec patří k nejlepším gólmanům extraligy a není divu, že si ho národní tým povolal do svých řad v letošní sezóně už třikrát. Poprvé si příliš nezachytal a zastal pozici trojky. Podruhé dostal možnost chytat proti Finům. Tenkrát vychytal českému týmu nájezdy a Češi vyhráli 4:3. Na Švédských hrách se předvedl v prvním utkání fantasticky a národní tým vyhrál 5:2. Proti Rusům se mu už nedařilo a Češi prohráli 1:3. Kromě národního týmu se mu daří i v extralize. Minulý rok brankář dovedl Oceláře do finále extraligy, kteří získali stříbrnou medaili. Jako bonus získal s Třincem bronzovou medaili z ligy mistrů. Nyní klubová jednička uvažuje o odchodu do kontinentální hokejové ligy. První informace se objevily již začátkem ledna. Pan Peterek naznačil, že Šimon bude nejspíš měnit působiště. Tato informace se před několika dny potvrdila. Hrubec odchází, kam se zatím neví. Přibližné informace se nejspíš dozvíme až po play – off. Aktuální forma rodáka z Vimperku je po základní části 92,18%.

Jedna z brankářských hvězd Patrik Bartošák by měl být Hrubcovým nástupcem. Nedávno se spekulovalo, že by jedničkou Třince mohl být i slovenský brankář Marek Čiliak. Ten se však s klubem nedohodl a podepsal smlouvu s Kometou Brno na dva roky. V lednu tohoto roku po derby, kdy Vítkovice vyhrály nad Oceláři 3:2, potvrdil Bartošák zájem třineckého klubu o něj. Uvedl však, že vše se rozhodne až po sezóně. Nemuseli jsme čekat dlouho a Patrik Bartošák má o další sezóně jasno. Proč ale Třinec, když ho chtějí v zahraničí? Na tuhle otázku zná odpověď jen sám Patrik. Jeho základní plat v Třinci by měl být okolo 700 000 Kč. Za jeden bod by měl dostat až 30 000Kč. Momentálně brankář Vítkovic má zkušenosti i v národním týmu. V letošní sezóně si z třech zápasů připsal jednu výhru. Měl se zúčastnit i Švédských her, jenže po zranění nemohl chytat za národní tým a již zmiňovaného Šimona Hrubce doplnil liberecký gólman Roman Will. Po základní části je forma krajana z Kopřivnice 97,53%.

Věříme, že oběma brankářům se bude dařit v nadcházející sezóně, jak v profesionálním tak i osobním životě.

Komentáře