Opět plichta! Boston ztratil vyrovnaný zápas a finále je nerozhodné

(grafika: Kuba Hromada)

Finále Stanleyova poháru bude ještě drama, to je jisté. Po minulém výprasku 7:2 již St. Louis opět srovnává. Do konce bojů o nejslavnější hokejový pohár na světě tak uvidíme minimálně ještě 2 zápasy.

Blues vstoupili do zápasu skvěle. Již ve 43. sekundě utkání slavil Ryan O’Reilly a s ním celá střídačka a spoluhráči 1. gól. Vedení vydrželo ale pouze do 14. minuty, kdy se prosadil Charlie Coyle, nová posila Bostonu, která před sezónou přestoupila po několikaročním působení v Minnesotě. Gólové oslavy Medvědů však taky neměly dlouhého trvání. Neuplynuly ani 3 minuty a kotouč za záda Tukky Raska poslal Vladimir Tarasenko.

Druhá třetina se nesla ve znaku vyloučení. Nejdříve Coyle za vysokou hůl, poté zase Parayko, když zdržoval hru. Následně Clifton za zásah do oblasti hlavy a krku. Nečekaná rána do modrých přišla ale 26 sekund po Cliftonově vyloučení. Brandon Carlo totiž skóroval ve vlastním oslabení.

Vyloučením začal Boston i třetí třetinu. Heinen podrážel. Poté na druhé straně Bouwmeester hrál vysokou holí. Zlomový okamžik třetí třetiny nastal v čase 10:38. To si totiž podruhé v zápase Ryan O’Reilly vzal kotouč a vsítil branku. Opět mu nahrál Pietrangelo. Na toto už Boston zareagovat odmítl a minutu a půl před koncem už výsledek do prázdné branky korigoval Brayden Schenn. Bouwmeester dostal ještě ve shodný čas vyloučení s Krugem (úder loktem – sekání). To už se ale na výsledku ani z jedné strany nepodepsalo.

Branky a nahrávky: 1. O’Reilly (Sanford, Dunn), 16. Tarasenko (Pietrangelo, Schenn), 51. O’Reilly (Pietrangelo, Gunnarsson), 59. Schenn (do prázdné branky) – 14. Coyle (Chára), 35. Carlo (Bergeron, Marchand) – ve vlastním oslabení

Tři hvězdy utkání:

  1. Ryan O’Reilly (STL) 2+0
  2. Brayden Schenn (STL) 1+1
  3. Alex Pietrangelo (STL) 0+2

St. Louis tak opět vyrovnalo sérii a další duely budou určitě zajímavé. Příští utkání je v Bostonu naplánováno na 07.06. ve 2 hodiny ráno, a ten další, možná už poslední v St. Louis 10.06., také shodně ve 2 ráno.

Komentáře