OSM NULA podruhé! Češi smetli svého souseda hladce!

(grafika: Jirka Michal)

V předposledním zápase národního týmu ve skupině B se Češi utkali se svým sousedem z jihu. Po ne úplně přesvědčivém startu již ale následovala gólová hitparáda. Pojďme se na zápas zpětně podívat.

Výběr Rakouska ještě nevyhrál, a musel se soustředit na úkol, který se mu minulý rok podařilo úspěšně dokončit – nesestoupit hned po postupu. Nyní tento úkol mohlo Rakousko uhájit opět, ale zbývaly jen 2 zápasy – s jedním z favoritů skupiny – Českem, a poté klíčový duel s Itálií. Česko bylo ale proti.

Naši hráči začali dobře. Rakousko se sice dostalo k pár šancím hned z úvodu, ale poté jsme převzali zápas do vlastních otěží. Radek Faksa vykombinoval s Kolářem a Gudasem a slavil první gól v národním týmu. Pak ale přišla série vyloučení. Kolář za hákování, Simon za držení. Gudas pak ale našel Dominika Kubalíka v dobré pozici a ten po dvou nevyužitých přesilovkách potrestal Rakušany druhým gólem. Oslabení pokračovalo i nadále, když Jan Kovář hákoval, a dokonce necelou mintu potom Hronek nabídl sekáním Rakousku přesilovku 5 na 3. Protihráč ale neskóroval ani jednou ze čtyř možností.

Druhá třetina byla odstartována parádně, protože třetí branku přidal již v čase 00:41 Dominik Simon. Následně pokračovala hrozná česká disciplinovanost, Rutta hákoval, Hronek podruhé v zápase sekal. I to ale bylo našemu soupeři málo. Následně už Rakušané ztratili nervy. Rauchenwald a Hundertpfund šli za katr 35 sekund po sobě a Michal Řepík trestal. Druhý bod si připsali Kubalík s Faksou. Při Řepíkově oslavě ztratil nervy také Peter a krosčekem ho poslal k zemi. A trestal také rozhodčí. Peter měl v čase 10:55 na trestné lavici jistě výčitky svědomí, když Čechy do pětigólového vedení poslal Michal Frolík. Poslední přesilovku již Češi nevyužili.

Třetí třetinu se spustil rychlý český gólostroj. Michal Řepík přidal 2. gól v zápase v čase 02:26, Jan Kolář zvýšil na 7:0 v 04:06 a Jakub Vrána o necelou minutu později přidal poslední gól, a podtrhl tak destrukci Rakouska. Jaškinův ani Frolíkův trest následně Rakušané nevyužili a i přes Hoferovo podražení v závěru skóre zůstalo stejné – 8:0

Češi si tak tímto zápasem vylepšili skóre, ale taky svojí bilanci a úspěšnost v oslabení. Neinkasovali v ani jednom z osmi oslabení. Týmy z hlediště podporovalo 9 072 diváků. Nejlepším hráčem byl zvolen Dominik Kubalík, který si v zápase připsal gól a dvě asistence, 2 plusové body a ice-time 13:43. Nyní už nás čeká jen úterní souboj se Švýcarskem, který budeme sledovat od 12:15 například na ČT Sport. HOŠI, DĚKUJEME!

Komentáře