Po necelém roce uvidíme sérii San Jose s Vegas, tentokrát v 1.kole

Základní část NHL je na samém konci a čeká nás vrchol sezóny. Play-off. V sérii v rámci Pacifické divize se utkají druzí Sharks se třetími Golden Knights. Ti tak na sebe narazí podruhé v historii, podruhé ve dvou letech. Tentokrát se ale bude muset se sezónou rozloučit jeden tým o kolo dříve.

Loni vegasská pohádka skončila až ve finále, překonala zátarasy jménem Los Angeles, San Jose a Winnipeg. Do všech soubojů vstupovali alespoň jako mírný favorit, letos to bude jiné. Místo z prvního místa postupují Zlatí Rytíři až ze třetího v divizi, a tak favoritem ve čtvrtfinále konference budou Žraloci.

Tentokrát má Vegas jinou podobu. Odešli opory Perron a Neal, naopak přišli Stastny s Paciorettym. Jejich nejdůležitější složka ale setrvala. Kouzelník v brankovišti loni stál výraznou mírou za úspěchem týmu, Marc André Fleury nutil druhé si trhat vlasy, protože to, co občas předváděl, nemělo obdoby.

Golden Knights se budou muset vypořádat s absencí Erika Hauly, který letos odehrál pouhých 15 zápasů. Loni, vlastně jako každý hráč klubu, zažil průlomovou sezónu, ve které posbíral rekordních 55 bodů.

Žraloci neprožívají nejšťastnější období, přesto mohli postup do play-off slavit relativně s předstihem. Série proher se natáhla až na číslo 7, pak je zachránila výhra právě s rivaly z města hazardu. I tak si ale oproti loňsku polepšili o jednu divizní příčku, tentokrát nestačili pouze na Calgary.

Stejně jako jejich letošní soupeř loni přešli přes první kolo bez prohry, následovalo už několikrát zmíněné vyřazení s Vegas. Parta okolo Burnse, Thorntona, Hertla a dalších tak stále na svůj premiérový Stanley Cup čeká, letos budou mít opět šanci.

Ačkoli se Erik Karlsson aktuálně nachází na marodce, vyřazovací boje by měl stihnout. Sice do nich vstoupí lehce pochroumaný, vážnost zranění je ale na měřítko play-off příliš malé, aby mu mělo zabránit nástupu do zápasového koloběhu.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY 2018/2019

San Jose – Vegas 4:3 po prodl.

San Jose – Vegas 3:7

Vegas – San Jose 2:3

Vegas – San Jose 6:0

Komentáře