Po roku opäť súboj rivalov Atlantickej divízie

Základná časť NHL nám končí a onedlho začnú boje o najcennejšiu hokejovú trofej sveta. Boston a Toronto, dva tímy z tzv. Original Six, sa opäť po dvanástich mesiacoch stretnú hneď v prvom kole Playoff a bude sa opäť na čo pozerať.

Minulý rok sa medveďom podarilo vyradiť v prvom kole Maple Leafs v sedem zápasovej sérií, keď o postupe rozhodla tretia tretina 7. zápasu, v ktorej strelili štyri góly. Stopku im však v ďalšom kole vystavila Tampa Bay, s ktorou prehrali 4:1 na zápasy aj napriek tomu, že sa im podarilo jednoznačne vyhrať prvý zápas série na ľade Floridského celku.

Oproti minulému roku môžeme vidieť v zostave zopár zmien. Na súpiske už nie je Riley Nash, Tim Schaller a Anton Khudobin, ktorých nahradili hráči ako Charlie Coyle, John Moore či Jaroslav Halák. Avšak kostra tímu ostala pokope a tento rok sa partia okolo kapitána Zdena Cháru neuspokojí len s druhým kolom.

Aktuálne má Boston na listine zranených hráčov Johnna Moora a Chrisa Wagnera. Prvý menovaný má zranenie v hornej časti tela, naopak kanadského útočníka zas trápi zranenie v dolnej časti tela. V poslednom zápase proti Minnesote nechal tréner Cassidy odpočívať niekoľkých hráčov, boli medzi nimi ťahúni tímu Brad Marchand, David Krejčí, Charlie McAvoy a Zdeno Chára.

Javorové listy majú na tím Bruins smolu. Vlani mali proti americkému celku dobre rozbehnutý 7. zápas, po dvoch tretinách viedli 4:3. Avšak Boston štyrmi gólmi otočil skóre a postúpil do druhého kola. Tento rok majú teda o motiváciu postarané.

Najväčšou zmenou oproti vlaňajšku je, že do tímu prišiel kanadský útočník John Tavares. Naopak Jake Van Riemsdyk a Tyler Bozak po minulej sezóne opustili tím a namierili si to do Philadelphie, resp. St.Louis. Do obrany zas pribudol Jake Muzzin po januárovej výmene z Los Angeles. Zvyšok tímu však ostal pohromade a tento rok má kanadský celok tie najvyššie ambície.

Momentálne nemajú Maple Leafs k dispozícii útočníka Nazema Kadriho a obrancu Jakea Muzzina. Tí by však mali stihnúť začiatok bojov o Stanley Cupe. Posledný zápas Leafs prehrali v domácom prostredí s Lightning 3:1, okrem spomínaných maródov však boli všetci kľúčoví hráči k dispozícii.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY V TEJTO SEZÓNE

Boston – Toronto 5:1

Toronto – Boston 4:2

Boston – Toronto 6:3

Toronto – Boston 2:4

Komentáře