PŘESTUP: MARKOV se vrací do RUSKA!

NHL: CANADIENS se loučí s obráncem MARKOVEM!

Po dlouhých sedmnácti letech ruský veterán Andrej MARKOV opouští organizaci Canadiens, když se klub rozhodl neobnovit s ním smlouvu pro příští ročník.
Osmatřicetiletý bek odehrál v loňské sezóně za “Habs” 62 zápasů, ve kterých nasbíral 36 bodů (6+30). Celkově pak Markov nastřílel v dresu Montréalu 119 gólů, což mu stačí na třetí místo mezi obránci v klubové historii.
Rodákovi z Voskresensku chybělo pouze deset utkání k tomu, aby za jeden z nejslavnějších hokejových klubů odehrál v základní části rovných 1000 střetnutí. Mimo jiné jeho 990 zápasů stačí na šestou příčku mezi všemi hráči v klubové historii a také se dělí o druhé místo s Guyem LAPOINTEM mezi nejproduktivnějšími beky “Habs”. Jde tedy vidět, že Markov se zapsal do historie Montréalu Canadiens opravdu zřetelně, ovšem více utkání už v dresu s bílým “háčkem” nepřidá.
Ruský obránce si jako novu smlouvu nárokoval 12 milionů dolarů za nadcházející dva roky, ovšem tento návrh generální manažer Marc BERGEVIN smetl ze stolu.
Ve vyřazovacích bojích odehrál 89 střetnutí, ve kterých nasbíral 32 bodů. Dlouholetý hráč Canadiens si ale (prozatím) nikdy nezahrál finále Stanley Cupu. Nejblíže k tomu měl v roce 2014, kdy se s týmem probojoval do finále Východní konference. Markov byl také dvakrát nominován do All-Star Game, a to v letech 2008 a 2009.
Klub už má dokonce náhradu za ruského obránce, a to konkrétně švýcarského navrátilce Marka STREITA, který s týmem nedávno podepsal roční kontrakt. (PL)

NHL: MARKOV dúfa, že si vďaka odchodu z NHL zahrá na Olympiáde

Skúseného obrancu Andreja MARKOVA ešte nikto o účasť nežiadal, ale ak by dostal ponuku reprezentovať RUSKO na Zimných olympijských hrách 2018, s radosťou by takúto ponuku akceptoval.

MARKOV bude mať možnosť zúčastniť sa olympijského turnaja po tom, čo opustil tím Montreal CANADIENS a rozhodol sa pokračoval v kariére v tím Ak Bars KAZAŇ z Kontinentálnej hokejovej ligy. Jeho bývalí spoluhráči z NHL takú možnosť mať nebudú.

Andrej MARKOV sa zúčastnil posledných troch Olympiád, ale z veľkých úspechov sa netešil. Najlepším umiestnením jeho reprezentácie bolo štvrté miesto v roku 2006. Bez hráčov NHL je však mnohými RUSKO považované za najväčšieho favorita budúcoročného turnaja. (LR)

Komentáře