PREVIEW NHL: New Jersey hostí Floridu, Washington jede do Montrealu!

New Jersey Devils – Florida Panthers (01:00)
 
Ďáblové z východu USA dnes v od jedné hodiny ranní vyzvou Floridu s legendou zvanou JÁGR. Ten ovšem opět bude postrádat své parťáky do lajny, se kterou dotáhl svůj tým až do play-off. Na mysli mám BARKOVA a HUBERDEAUA, přičemž druhý zmiňovaný letos nenastoupil ani k jednomu zápasu kvůli poranění kotníku, které si přivodil shodou okolností v přípravném zápase proti New Jersey. Domácím zase budou chybět mimo jiné dva základní pilíře obrany, GREENE a MOORE. Tyto týmy se letos střetli již dvakrát, dvakrát rozhodovalo prodloužení a dvakrát zvítězili Panthers.


 Montreal Canadiens – Washington Capitals (01:30)
Jednu z nejobsazenějších marodek z celé ligy má právě Montreal, který bude čelit nájezdníkům z hlavního města Spojených států. Ti se proslavili hlavně zmařením dostihu Columbusu za prolomení pittsburghského rekordu. Canadiens se vrací z úspěšného sedmizápasového tripu, ve kterém posbírali 10 bodů ze 14 možných. Ovšem i hosté jsou na koni. Vezou se na vítězné vlně, v posledních pěti zápasech nenašli přemožitele. Sázkaři dnes jen těžko budou sázet na jistotu, jelikož oba celky chtějí pro sebe čtvrtou příčku Východní konference. Zápas nabídne stanice Nova Sport 1 i Nova Sport 2.

 Winnipeg Jets – Calgary Flames (02:00)
 
V kanadském souboji budou k vidění dresy z Heritage Classic, které na sebe obléknou Stíhačky z Winnipegu. Do zápasu půjdou ovšem oslabeni o svého nejlepšího střelce. Jak už asi všichni víte, Patrik LAINE si pár týdnů nezahraje kvůli otřesu mozku. Jets tak nastoupí prakticky v totožné sestavě jako v minulé sezóně. Naopak Calgary svůj největší mladý klenot na své soupisce mají. Matthew TKACHUK udivuje fanoušky svými skvělými výkony, uvidíme, zda-li na ně naváži i v dnešním zápase. Ač je ještě brzo, Plameny se můžou trochu více odtrhnout od zbytku týmů ze své vyrovnané konference a zvýšit tak své naděje na play-off.
 


Los Angeles Kings – Dallas Stars (04:30)
 
Souboj dvou týmu z Centrální divize nabídnou Los Angeles a Dallas. A nejspíše se bude jednat o duel vyrovnaný. To jen potvrzují vzájemné zápasy obou týmů. V letošní sezóně musela rozhodovat nadstavbová část a pokaždé měla jiného vítěze. Hosté se trochu topí v bezbodové vodě, ze které je bude chtít dostat i dnešní oslavenec Radek FAKSA. I tuto napínavou bitvu budete most sledovat na Nova Sport 1 i 2.
Komentáře