Reprezentace odstartovala sezónu kempem v Jihlavě

(foto: iihf.com)

Od neděle 11. srpna až do pátku 16. srpna se hokejisté národního týmu potili na přípravném letním kempu v Jihlavě. Trenér Miloš Říha pozval na první akci České hokejové reprezentace v novém ročníku převážně hráče, kteří by měli udělat široký kádr reprezentace. Mezi 37 nominovanými byla řada nováčků, ale třeba i brankář Calgary David Rittich.

Program

První trénink absolvovali Češi v neděli, v dalších dnech se trénovalo dopoledne i odpoledne, ve čtvrtek sehráli modelové utkání proti domácí prvoligové Jihlavě. Kemp byl ukončen pátečním dopoledním tréninkem.

Modelové zápasy

Do duelu s Duklou, které se hrálo na Horáckém zimním stadionu, zasáhli v dresech se lvem na hrudi i jihlavští odchovanci – brankáři David Rittich a Jakub Škarek s útočníky Adamem Musilem a Pavlem Kousalem. Za národní tým nastoupil také hráč Jihlavy Lukáš Anděl, jenž si proti ní zahrál podruhé v kariéře.

Svěřenci trenéra Miloše Říhy byli rozděleny na dvě mužstva, každé sehrálo jeden minisouboj, který se hrál na 2×20 minut. A obě střetnutí ovládl národní tým. První skupina hráčů si s Jihlavou poradila 3:1, i když jako první udeřili domácí, v 7. minutě se trefil Josef Skořepa. Za hosty skórovali Radim Zohorna, Dominik Mašín a Matyáš Kantner. Druhý zápas skončil těsně 2:1, skóre opět otevřeli hráči Dukly, konkrétně Fronk, pak už ale padaly góly jen do druhé klece. Nejprve byl z trestného střílení přesný David Sklenička, následně se ujala trefa Petra Kaliny.

Kromě toho, že se hrálo na čtyři třetiny, mělo střetnutí i jiná pravidla. Po faulu nenásledoval dvouminutový trest, ale trestné střílení.

Kemp proběhl o týden dříve než minulý rok v Přerově, a to kvůli tomu, aby se na kempu objevili hráči ze zámoří. Tak se ale nestalo, jelikož kluby byly proti, nebo se hokejisté omluvili, ale někteří ani neozvali. Miloš Říha byl ale nakonec s kempem spokojený. Dle jeho slov byl ten letošní od hráčů lepší než loňský.

Další reprezentační akcí je finský turnaj Karlaja, který je naplánován na začátek listopadu. Kdo však na tomto kempu zaujal a kdo by se mohl objevit i na Euro Hockey Tour, zatím trenérský štáb neprozradil.

Na závěr vám přinášíme přehled hráčů, kteří se zúčastnili kempu na Vysočině.

Brankáři: David Rittich, Jakub Škarek, Vítek Vaněček, Daniel Vladař
Obránci: Dominik Mašín, David Sklenička, Tomáš Dvořák, Petr Kalina, Jan Košťálek, Filip Pyrochta, Jan Štencel, Daniel Bukač, Tomáš Hanousek, Lukáš Buchta, Daniel Gazda, Vojtěch Budík, Lukáš Kaňák, Lukáš Doudera, Jan Ščotka
Útočníci: Kristian Reichel, David Cienciala, Radim Zohorna, Pavel Kousal, Adam Musil, Jan Ordoš, Marek Zachar, Ondřej Beránek, Jakub Flek, Matyáš Kantner, Petr Kodýtek, Ondřej Machala, Denis Kindl, Aleš Jergl, Lukáš Anděl, Tomáš Fořt, Luboš Horký, Lukáš Rousek

Komentáře