Reprezentace skončila ve Švédsku druhá! Jak si vedli borci z extraligy?

Česká reprezentace má za sebou třetí podnik v rámci Euro Hockey Tour (EHT) ve Švédsku, kde obsadila druhé místo za neporaženým Ruskem. Jako třetí skončili domácí Švédové a poslední místo tak obsadili jejich sousedé z Finska. Český tým tvořili převážně borci z naší nejvyšší soutěže, doplněný o naše zvučná jména z KHL. Ale ty teď nechme chvilku stranou, pojďme se bavit o hráčích z ELH, kteří bojují o svou účast na květnovém MS.

Co se týče bodů, tak se nejvíce zaskvěl zlínský šikula Petr HOLÍK, jenž ve 3 utkáních zaznamenal 3 body (1+2). Mladoboleslavský Radan LENC dnes proti Rusům vstřelil svou 1. branku v národním týmu. Špatný turnaj neodehrál ani čerstvý vicemistr Ligy mistrů Michal ŘEPÍK. Ve dvou zápasech bodoval dvakrát (1+1). Dravě se rval také chomutovský Pirát David KÄMPF, jenž stihl “pouze” jednou nahrávat, ale jeho aktivita a snaha byla nepřehlédnutelná.

No a co ti, co se starali o to, abychom, co nejméně inkasovali? Ne vždy se to však úplně dařilo, ve 3 utkáních jsme dostali 10 branek, nejvíce ze všech. Avšak velmi dobrý výkon podal liberecký Radim ŠIMEK, jenž sice nenastoupil do posledního utkání s Ruskem, ale i tak nezklamal. V tabulce pravdy skončil na velmi solidních +2. Bodově se však velmi ofenzivně laděný bek neprosadil. V kladných číslech skončili také Ondřej VITÁSEK a debutant Lukáš KLOK, kterému se nejvíce povedlo dnešní utkání s Ruskem. Oplýval aktivitou a jako jediný skončil v kladných hodnotách +/-. Zlepšovat se ještě určitě bude karlovarský Tomáš DVOŘÁK, jenž v každém utkání vypadá sebevědoměji a sebevědoměji.

Tak co myslíte, dostane se někdo z naší ELH na soupisku pro Mistrovství světa?

Komentáře

Comments are closed.