Rozebrání nominace na MS 2018

Brankáři:
Pavel FRANCOUZ, David RITTICH, Dominik HRACHOVINA

Na prvních dvou postech není žádné překvapení, FRANCOUZ si celou sezónu drží v Národním týmu svůj standard a RITTICHOVI se zase skvěle povedly přípravné zápasy. Překvapivé však bylo nominování Dominika HRACHOVINY, bránkáře, po kterém fanoušci volali už pár let. Navzdory tomu se ale v nároďáku ještě nepředstavil. Na šampionát tak pojede sbírat zkušenosti místo Dominika FURCHA, který se s trenéry domluvil, že jet na šampionát jako trojka by pro něj nemělo smysl.

Obránci:
Radko GUDAS, David MUSIL, Zbyněk SKLENIČKA, Martin PLÁNĚK, Michal JORDÁN, Filip PYROCHTA, Michal MORAVČÍK, Adam POLÁŠEK, Filip HRONEK, Libor ŠULÁK

Zátím asi největší slabina týmu. Jediní hráči, kteří mají zkušenosti s Mistrovstvím světa jsou GUDAS, JORDÁN a ŠULÁK. Obrana tak bude bez velkých zkušeností. Právě Libor ŠULÁK a také Filip HRONEK nově posílí Národní tým, když oboum hráčům skončila v Grand Rapids (AHL) sezóna. Velká ztráta je určitě v podobě Jana RUTTY, kterým byl letos nejproduktivnějším českým obráncem NHL. Naopak stále ještě žije teoretická šance posílení týmu o Michala KEMPNÉHO nebo Jakuba JEŘÁBKA v případě, že Washington vypadne v sérii s Pittsburghem.

Útočníci:
Roman ČERVENKA, Andrej NESTRAŠIL, Radek FAKSA, Tomáš PLEKANEC, Dominik KUBALÍK, Dmitrij JAŠKIN, Michal ŘEPÍK, Martin KAUT, Roman HORÁK, Tomáš HYKA, Filip CHYTIL, Robin HANZL, Martin NEČAS, Petr KOUSAL, David ŠŤASTNÝ

Mezi útočníky je 7 hráčů, kteří ještě nikdy nehráli na Mistrovství světa. Mnoho fanoušků překvapila nominace Tomáše PLEKANCE, který má za sebou těžkou sezónu v NHL a loni avizoval, že šampionát v Paříži a Kolíně nad Rýnem byl dost možná jeho posledním, a také pak nominace Tomáše HYKY, který byl pro mistrovství uvolněn týmem Vegas. V obou případech se zpráva dostala do médií až z finální tiskové konference. V nominaci nechybí ani zkušený Roman ČERVENKA, který během mistrovství bude nosit kapitánské “C”, nebo mladíci Martin NEČAS a Filip CHYTIL. Naopak Filip ZADINA, hrající juniorskou QMJHL, dostatečně nepřesvědčil trenéry o své adaptaci na široké kluziště a seniorský hokej. Do finální nomince se nedostal ani hráč Detroitu Martin FRK, který také dostatečně nepřesvědčil svými výkony v přípravných zápasech. Čistě teoreticky by tým mohli ještě posílit například útočníci jako Tomáš HERTL, David PASTRŇÁK, David KREJČÍ nebo Ondřej PALÁT, to vše ale bude záležet na zdravotním stavu hráčů, ochotě reprezentovat a také hlavně kouči JANDAČI a na tom, kolik hráčů napíše na soupisku a kolik míst si ještě pošetří.

Komentáře