Rozhovor MH s Andrejem Nestrašilem!

Detroit je známý tím, že své talenty nechává dlouho hrát v nižších soutěžích. I vy jste ještě svou šanci v NHL nedostal. Myslíte, že se jí v přístí sezóně dočkáte nebo strávíte další rok v Grand Rapids?
Uvidíme, zatím jsem ještě ani nepodepsal nový kontrakt s Detroitem, takže to je teď na prvním místě. A pak bude hodně záležet, jak se mi povede camp. Každopádně na 99% začnu v Grand Rapids, ale když se bude dařit, tak jako loni druhou půlku sezóny, tak bych měl na pár zápasů do Detroitu nakouknout. To ovšem bude záležet na okolnostech.

V týmu Grand Rapids skvěle chytá český brankář PETR MRÁZEK. Myslíte, že má šanci jednou “ovládnout” brankoviště Red Wings?
Já myslím, že šanci má obrovskou. V Detroitu s ním počítají, dokonce už prodloužil smlouvu i přesto, že ta stávající mu ještě nevypršela a to se jen tak nevidí. Jen musí ještě chvilku vydržet a pak tu svoji šanci využít na maximum.

Rudá Křídla si vás vybrala v roce 2009 ve 3. kole draftu. Jaké byly tehdy vaše pocity? Byl jste rád, že si vás vybral tehdejší finalista Stanley Cupu nebo by jste se raději stal součástí jiného klubu?
Tehdy jsem byl samozřejmě ve velké euforii, ale dnes už vím, že draft vlastně vůbec nic neznamená. A jestli jsem byl spokojený s týmem? To je těžká otázka. Kdybych byl draftován do jiného týmu, možná bych do NHL už nakouknul. Na druhou stranu v Detroitu je to velice těžké a složité a i když jsem v podstatě první dva roky moc nenahrál, tak jsem se toho strašně moc naučil po psychické a životní stránce a kdo ví, třeba to byl ten důvod proč zrovna Detroit.

Jak snášíte neustálé cestování spojené s hokejem? Nevadí vám letět kvůli venkovnímu zápasu klidně na druhý konec USA?
S cestováním problémy nemám. Za 6 let v Americe jsem si zvykl. Pustíte si film, muziku nebo si něco přečtete. Navíc máme v autobuse WiFi, takže můžu komunikovat se světem. Akorát jeden let se nám nepovedl a musím říct, že to bylo poprvé co jsem se na palubě opravdu bál.

Detroit sice už v posledních sezónách nepatřil mezi kandidáty na Stanley Cup, ale je to tým, za který stále nastupují slavná jména. Jaké to je mít možnost potkat v přípravném kempu tak slavné hráče jako Pavel DATSYUK, Henrik ZETTERBERG či Daniel ALFREDSSON?
Když tam přijedete první rok, tak jste z toho samozřejmě vykulený, ale postupem času si zvyknete. Musim ale říct, že na to jaké to jsou hvězdy, jsou to naprosto super kluci, kteří si na nic nehrají a rádi vám poradí a podělí se o zkušenosti.

Děkujeme Andrejovi za rozhovor a přejeme hodně štěstí v příštích sezónách!

(Autor: Matyáš Krahulík – 9.7.2014)

Komentáře

Comments are closed.