Rozhovor MH s Markem Čiliakem!

V rámci patnáctého kola zavítal do Zlína úřadující vícemistr z Brna. V repríze loňského finále byla úspěšnější Kometa a po zápase nám poskytl rozhovor Marek ČILIAK, který se v zápase stal druhým brankářem v historii, který vstřelil branku.

Marku, nestává se často, že se brankáři podaří vstřelil branka. Tobě se to ale povedlo. Můžeš nám popsat, jak k tomu vlastně došlo?
Vyrazil jsem puk, který na mě šel do rohu kluziště a pak už jenom jeden ze zlínských hráčů ( Roman VLACH – pozn. autorka) ho dostal do branky.

Byl to tvůj první gól v kariéře?
Ne, byl to už druhý. První jsem dal ve slovenské extralize.

Bylo to tedy něco podobného,jako v tomto případě?
Ano, také byl signalizovaný pro nás trest, brankář odjel na střídačku, útočník udělal takovou menší kličku, ale já to odrazil ramenem a puk se přes celé kluziště dostal až do branky.

Jak by jsi tedy tento zápas zhodnotil ?
Dneska se mi ten zápas podařil a můžu ho teda hodnotit velmi dobře, Povedly se nám přesilovky, povedl se nám vstup do zápasu celkově. I přes tu divokou druhou třetinu jsme plnili pokyny od trenéra a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.

Jak jsi viděl ten gól Lešky, který padl pár vteřin před koncem druhé třetiny?
Nevím, hlavně jsem nepochopil, proč se rozhodčí jede dívat na video, protože čárový rozhodčí zapískal, ale omluvil se, že se upískl.

Už víš, kolik budeš muset dát za branku?
No nějaká hláška k tomu už padla, ale ještě to budeme muset rozebrat.

Přišla ti pozvánka do národního týmu. Už se na Německý pohár připravuješ?
Něco jsem slyšel, ale popravdě ani nevím jaká bude sestava, akorát jenom vím, že se jede na turnaj do Německa a měla by to být jenom širší nominace.

Myslíš si, že je už krize Komety zažehnána?
Neřekl bych, že by se jednalo o nějakou krizi. Je pravda, že se nám ze začátku moc nedařilo, ale fakt bych neřekl, že to byla krize.

Naposledy v dresu Komety jsi hrál v juniorech právě tady ve Zlíně, potom jsi odešel hrát na Slovensko, zároveň jsi si pak vyzkoušel i EBEL ligu a nakonec i první ligu v Třebíči. Je vůbec nějaký rozdíl mezi těmito ligami ?
Slovenskou ligu bych raději nekomentoval, co se týče EBEL ligy, tak tam je to asi trochu tvrdší, celkově je to spíš taková jedna show a co se týče Třebíče, tak tam jsem cítil hodně dobře. Budu se tam vždycky rád vracet, v kabině panuje taková rodinná atmosféra a na hráče to působí dobře. Navíc byli první, takže i kabině byla pohoda. A tak mi pomohlo i to, že jsem se tam šel na chvíli zase rozchytat.

Když se ještě na vrátím k tvé nominaci. Vidíš, jako výhodu, že se letošní mistrovství světa bude konat tady v České republice? Třeba i kvůli tomu, že vás trenér Vladimír VŮJTEK může častěji sledovat?
Nevím, teď se soustředím na to, co je tady a jak bude zase reprezentační pauza, tak se přeorientuji na ni. Teď to ani neřeším.

A poslední otázka, jak tedy vidíš své šance na reprezentaci?
Teď to fakt vůbec neřeším, uvidíme, jak se mi zde bude dařit. ( smích )

(Autor: Nika Martínková – 25.10.2014)

Komentáře

Comments are closed.