Rozhovor MH s Markem Trončinským!

Dnes jste prohráli 2:0, co myslíš, že rozhodlo zápas? Co byly ty Vaše hlavní chyby?
Tak oni hlavně dali první branku, což nakonec bylo v tomto zápase docela důležité, jak se nakonec ukázalo. U prvního gólu jsem byl já , tu situaci jsem špatně vyhodnotil. Ale pak jsem dávali nějaké tyčky, ale nakonec jsem dostali druhý gól do prázdné-Ale myslím, že jsem stejně neodehráli nějak špatný zápas, ale myslím, že Zlín byl dnes lepší.

Domácí na Vás docela tlačili koncem první třetiny, vy zase koncem druhé a ve třetí třetině to už bylo takové vyrovnané. Co zlepšit do zítřejšího zápasu?
Hlavně musíme zapomenout na tento výsledek, myslím, že jsme skončili náporem, máme do zítřka čas, odpočineme si, zkusíme tu zítra vyhrát,abychom mohli doma rozhodnout.

Nepodcenili jste trošku tento zápas. Přece jenom jste vedli 2:0 a po dnešku vést v sérii 3:0?
Ne, to si nemyslím. To se ani nedalo čekat, že bychom vyhráli 4:0, samozřejmě je dobré, když se vyhrají dva zápasy po sobě, ale určitě jsme sem jeli s určitou pokorou, ale nevyšlo to. Jak jsem už říkal, bohužel jsme dostali první branku, naše šance jsem nevyužili. KAŠÍK chytal dobře, ŠIMON chytal taky dobře, ale nám ten gól tam nespadl, oni to tam dobře zavřeli, je to škoda.

Z Liberce jsi odešel do Ruska, potom zase do Slovanu, ještě v této sezoně jsi se ocitl v Třinci.
Já jsem proti tomu protestoval ( smích ) . Ale bylo tam docela hodně cizinců a mě se tam nějak moc nedařilo , hodně jsme prohrávali v prodloužení, takže to odnesli dva cizinci, já jsem to tam zatím přežil , pak mě dali na listinu volných hráčů, tak jsem odešel do Slovanu a pak jsem šel do Třince a jsem za to rád.

Ve Slovanu jsi odehrál celkem šest zápasů. Proč jsi se rozhodl pro Třinec?
Jsem v kontaktu s agenty, ti mi řekli, že má zájem Třinec , je tu i pan KALOUS, který mě vedl dva roky v Liberci, tak jsem na nabídku kývl. A jsme rád, že zase pod ním můžu hrát.

Jak to vidíš s příští sezonou? Máš ještě v Třinci smlouvu?
Ano, v Třinci jsem podepsal delší kontrakt, takže doufám, že tu zůstanu a že tuto sérii vyhrajeme a postoupíme do finále.

Poslední otázka míří na fanoušky. Ty jsi měl možnost poznat nejen ty naše české, ale i ruské a slovenské . Jací jsou?
Tak v Liberci byli fanoušci dobří, v Rusku je to jak kde. U nás doma to bylo skoro 80.000 město , takže návštěvy se pohybovaly kolem 4.000 lidí, ve Slovanu tam to byla paráda. Tam jsem sice odehrál jenom jeden zápas ( před domácím publikem), ale to šílenství tam je neskutečné. No a V Třinci? Když se tam ten stařičký stadion zaplní , tak tam je fakt hustá atmosféra. A to play-off táhne na všech stadionech , i tady ve Zlíně. V tom play off je ta atmosféra vždycky lepší a každý hráč se těší na tento vrchol sezony.

(Autor: Nika Martínková – 6.4.2014)