Rozhovor MH s Milanem Hruškou!

Milan HRUŠKA je rodák ze slovenských Topolčan. Od mládí střádal zkušenosti v kanadské juniorské soutěži a po návratu domů prošel několika extraligovými kluby – Nitrou, Bratislavou a Trenčínem. Pyšnit se může dvěma mistrovskými tituly. Od ročníku 2011/2012, v němž mimo jiné také oblékl slovenské reprezentační barvy, působí na území České republiky. Stal se hráčem Komety Brno, s níž došel v též sezoně až do finále, ve kterém ovšem tehdy Brněnští nestačili na Pardubice. Několikrát vypomohl v rámci spolupráce Brno – Třebíč právě v 1. lize. Ročník 2013/2014 strávil z převážné části v dresu Vítkovic. Nový ročník české extraligy zahájil, v dresu Mladé Boleslavy, na ledě mistrovského Zlína a se kterým si odvezl překvapivé vítězství 5:2.

Milane, co si myslíte, že rozhodlo dnešní zápas?
Řekl bych, že rozhodlo to, že jsme dali první gól, potom druhý. Sami jsme byli překvapení, že se nám dnes podařilo vyhrát a zvlášť na ledě Zlína, protože jsme nepočítali s tím, že bychom mohli bodovat.

Musím si přece jenom trošku rýpnout – na dnešní zápas jste dorazili pozdě. A vypadá to, že to mělo úspěch. Může to tedy být nová taktika?
Doufám, že ne ( smích) Ale my jsme se na tento zápas připravovali , myslím si, že jsme všichni dnes hráli dobře, takže to asi nehrálo žádnou roli, jestli jsme dojeli pozdě, nebo ne.

Čekali jste takový úspěšný vstup do sezony?
Upřímně můžu říct, že nečekali. Jak jsem už říkal, že jsme ani nepočítali s tím, že bychom dnes mohli bodovat. Ale jsme rádi, že to tak dopadlo a doufám, že to tak bude pořád.

V příštím zápase se na Vašem ledě představí Pardubice, Jak na ně?
Doufám, že se ně stihneme rychle připravit a že zase vyhrajeme.

V české extralize jste nastupoval kromě Mladé Boleslavi, také v Brně a Vítkovicích. Můžete tyto kluby nějak porovnat?
Já to nijak neporovnávám. Beru to tak, že kde hraju, tak tam hraju,. My hokejisti jsme takový kočovníci a hrajeme tam, kde máme zrovna smlouvu. Nedá se to opravdu porovnávat.

Jak vzpomínáte na své působení v Dukle Trenčín?
Na Trenčín? Tak na ten vzpomínám ve velmi dobrém, hrálo se mi tam dobře. Jelikož jsem rodák z Topolčan, což je kousek, tak tam jezdím docela často a zažil jsem tam velmi dobré hokejové roky, mám tam i kamarády, zrovna dnes tu jeden za mnou přijel.

Děkuji za rozhovor a ještě jednou gratuluji k vítězství.

(Autor: Nika Martínková – 13.9.2014)

Komentáře

Comments are closed.