Rozhovor MH s Oldrichem Kotvanem!

Po dnešním zápase s Olomoucí nám také poskytl rozhovor Oldrich KOTVAN, který je v širší nominaci Slovenska na Německý pohár, který se bude hrát 5-7. listopadu. Ve čtrnácti zápasech letošního ročníku dal dvě branky a připsal si dvě asistence.

Co myslíš, že dnes rozhodlo o další prohře Zlína? Sice to dnes bylo až po samostatných nájezdech, ale stejně se to jako prohra počítá.
Myslím, že to bylo stejné, jako ten první zápas. V první třetině jsme dali jeden gól, ve druhé jsme už vedli 2:0 a asi přišlo nějaké uspokojení a začali jsme se bát o výsledek a Olomouci se podařilo vyrovnat. Takže si myslím, že rozhodla ta druhá třetina. Byl tam ještě nájezd, který mohl Jarda ( BALAŠTÍK – pozn, autorka ) proměnit, ale nedal ho, Ale i to se stává. A pak v těch nájezdech jsme nešťastně prohráli po kuriózní situaci, která je asi v extralize první ( Olomouc zvítězila po samostatných nájezdech, když třetí branka byla připsaná Pavlu PATEROVI, jako technický gól. Tomuto gólu přecházela situace, když domácí gólman Libor KAŠÍK hostujícího hráče podrazil, protože by jinak střílel do prázdné branky. Sám KAŠÍK ale tvrdí, že mu PATERA přes hokejku přepadl ) .

Sice jsi na tuto otázku již víceméně odpověděl, ale přece jenom V prvním vzájemném letošním zápase jste Olomouci také podlehli 2:3, i přesto, že jste měli zápas dobře rozehraný. Nevzpomněli jste si na to?
Ne, to vůbec, on je každý zápas jiný . Ale určitě to chce na ty soupeře od začátku vlítnout, dáte do toho víc sil. To se nám povedlo v první třetině, ve druhé jsem to chtěli asi trošku zavřít a dostali jsme dva nešťastné góly. A pak jsme začali trošku víc faulovat, možná to bylo i tím, že jsme nestíhali.

Dnes to vypadalo, že máte víc ze hry, akorát jste neproměňovali šance. Nebylo to třeba i tím, že jste si přestali věřit?
Ono se to ukázalo v té první třetině. Kdybychom tam dali aspoň další tři góly, tak ten zápas mohl být úplně o něčem jiném. Ale tím, že je to v hlavách, tak tam padl jenom jeden gól a pak jsme se už o výsledek báli.

Jak jste reagovali na verdikt hlavního rozhodčího, když zápas dospěl k samostatným nájezdům, že se budou tyto nájezdy jezdit směrem hostujícímu kotli ? Domácí fanoušci byli velmi naštvaná z tohoto rozhodnutí a asi ho nechápali.
Nás to překvapilo taky, Lešoun ( Petr LEŠKA  – pozn. autorka) tam jel protestovat, ale rozhodčí řekl, že mají nějaké nařízení, takže jsme se museli podřídit.

Jsi v předběžné nominaci Slovenské reprezentace na Německý pohár. Myslíš si, že to pro tebe bude šance, jak se víc ukázat trenéru Vladimírovi VŮJTKOVI?
Jsem rád, že jsem v té širší nominaci, ale ještě do MS je daleko. Nejsou tam hráči z KHL, ale určitě se můžu ještě víc zviditelnit a pokud se do reprezentace dostanu, tak budu mít zase o zkušenosti víc.

Věděl jsi, že dnes tu byl Vladimír VŮJTEK?
Vážně? No kdybych to věděl, tak se budu snažit o to víc dát nějaký ten gól. ( smích )

Jelikož se letošní mistrovství světa hraje tady v České republice, tak se tě musím zeptat, jestli to bereš, jako další možnost ukázat své kvality před ostatními agenty ( třeba i ze zahraničí) ?
Že se hraje letos v České republice je super, Určitě sama víš, že jsme rivalové od té doby, kdy jsem se roztrhli a myslím si, že i pro Slováky to bude takové velké derby a budou se snažit a pro mě to bude taky něco velkého, kdybych na toto mistrovství jel. Ale nebudu předbíhat.

Teď jsi mi dobře nahrál s tou rivalitou, A jsem fakt zvědavá, jak mi odpovíš, Už tě můžeme považovat za „rodilého“ Čecha, mluvíš česky, jsi tedy náš. Komu tedy budeš fandit, pokud by jsi se do národního týmu neprosadil?
Nevím, jestli ti to můžu říct…ale samozřejmě, že Slovákům ( smích). O tom snad není pochyb, vždyť je to moje krev. (smích )

Je pro tebe výhoda, že za tebou mohou jezdit i blízcí rodinní příslušníci? A ne jenom do Zlína, ale třeba i do Olomouce, Třince, Vítkovic, které jsou blízko hranic?
Výhoda to určitě je, protože se s nimi moc nevidím. Domů jezdím jenom na Vánoc a jsem rád, že mě přijedou podpořit, tatínek i mamka tomu věnovali hodně času, obětovali se pro mě, takže jsem rád, že za mnou přijedou a podpoří mě.

Když teda zmiňuješ rodiče, určitě sledují výkony Zlína, snaží se tě v těchto chvílích, když se Zlínu nedaří, podpořit, psychicky pomoci?
Určitě ano, podpora tam je. Taťka hokej hrál, byl trenér a ví, jak to chodí, takže říká, že nemáme panikařit a že se nám zase začne dařit. 

(Autor: Nika Martínková – 26.10.2014)

Komentáře

Comments are closed.