Rozhovor MH s Peterem Čerešňákem!

V rámci 18. kola extraligy ledního hokeje zavítali do Zlína hráči Vítkovic. Po zápase, který Vítkovice prohráli 5:2, díky třem brankám v prostřední části, které padly v rozmezí 39 vteřin, nám poskytl rozhovor slovenský obránce Peter ČEREŠŇÁK. Peter přišel do Vítkovic ze slovenského týmu Dukla Trenčín.

Petere, dneska jste prohráli 5:2. Co myslíš, že hlavně rozhodlo o Vaší další prohře, jaký byl podle tebe ten rozhodující okamžik?
Myslím si, že ten rozhodující okamžik byl ve druhé třetině, kdy jsme dostali během pár vteřin tři branky a myslím si, že toto nás zlomilo. Měli jsme tam nějaký výpadek, tam nám soupeř odskočil, sice se nám podařilo snížit na začátku třetí třetiny, ale ani toto nám nepomohlo. Ke konci zápasu si Zlín pojistil výhru a s tím se už nedalo nic dělat.

U druhé branky se zkoumalo video. Váš brankář DOLEJŠ řekl, že si myslel, že ČAJÁNEK dal tuto branku rukavicí, přesto verdikt vyzněl ve prospěch Zlína. Řešili jste ještě nějak tuto situaci v kabině?
Ne, nebavili jsme se o tom. Rozhodčí jel tuto situaci konzultovat s video rozhodčím, branka byla uznaná, tak jsme to nějak už nerozebírali.

I když jsi se už o tom zmínil o tom rozhodujícím momentu, který rozhodl dnešní zápas, ale přesto se musím zeptat na ten Váš první gól. Před ním jste nevyužili přesilovku 5 na 3, pak Peter HÚŽEVKA vyrovnal na 1:1 a potom následovala zlínská gólová smršť. Po té vyrovnávací brance mi totiž připadlo, že máte víc ze hry.
Asi ano, ono je to asi u každého týmu, že když dá branku, tak se chytí, ale když vzápětí tu branku dostane, tak je to pro ten tým frustrující. Ale bohužel se takové věci stávají a musíme se vyvarovat zbytečných chyb.

Zlínu se teď, stejně jako Vám, moc nedaří. Měli jste nějaké speciální instrukce, jak na Zlín?
Je jasné, že jsme se na Zlín připravovali, ale neřekl bych, že nějak jinak, Bylo to úplně stejné, jako na každý jiný zápas, ale každý zápas je jiný, v každém se vyskytne jiná situace. Samozřejmě se musí dodržovat nějaký systém, ale spíš je to o těch lidech, co jsou na ledě.

Na dnešním zápase byl přítomen i trenér slovenské reprezentace Vladimír VŮJTEK. Jelikož se bude letošní mistrovství světa konat tady v České republice, bereš to jako šanci probojovat se opět do seniorského reprezentačního týmu?
Fakt tu byl? Já jsem o tom ani nevěděl ( smích ) . Ale když je člověk na ledě, tak si ani nevšímá, co se děje v hledišti. Už jsem v jednom z minulých rozhovorů říkal, že uvidíme, koho trenér povolá, kdo bude zdravý, komu se bude chtít, komu ne, kdo přijede. To složení týmu může být různé, takže se musí počkat na ten konečný verdikt.

Mistrovství se bude hrát kromě Prahy i v Ostravě. Pokud by jsi se do národního týmu nedostal, tak počítám, že se půjdeš na nějaké zápasy podívat. Komu by jsi fandil v případě zápasu Česko – Slovensko?
Samozřejmě, že Slovensku, to přece nejde, abych fandil někomu jinému ( smích ).

Do Vítkovic jsi přišel z Trenčína. Proč zrovna Vítkovice a měl jsi ještě nějaké jiné nabídky?
Ještě před mistrovstvím jsem se bavil s agentem , že mají o mě zájem asi tři týmu z české extraligy, ale neřekl mi konkrétně o jaké se jednalo a potom mi z ničeho nic zavolal a řekl mi, že mi nabídly smlouvu Vítkovice, tak jsem souhlasil a jsem tu.

Pocházíš z Trenčína, což je kousek od hranic. Myslíš si, že je to pro tebe lepší, když se za tebou můžou přijet podívat rodiče, kamarádi, aby tě podpořili přímo na stadionu?
Určitě, moji rodiče jsou takový fanatici, že se snaží jezdit všude, mají už projetou celou Moravu. Určitě si mě užijí víc, než kdybych hrál někde dál v Čechách.

Sice jsi v české extralize nováček, ale už za těch osmnáct kol můžeš prozradit, který je tvůj nejoblíbenější stadion a který ten nejneoblíbenější?
Oblíbený je jasný – ČEZ Aréna ve Vítkovicích a ten nejneoblíbenější? To je jednoznačně Olomouc, tam se nám totiž nedařilo.

(Autor: Nika Martínková – 2.11.2014)

Komentáře

Comments are closed.