Rozhovor MH s Radkem Deylem!

Radku, dnes jste se Zlínem prohráli 3:2. Co si myslíš, že rozhodlo dnešní zápas?

Rozhodl vstup do zápasu. Vždycky když přijedeme do Zlína, tak si říkáme, že musíme začít hrát hned od začátku, abychom měli lepší pohyb, než domácí. Ale přesto nás v každém zápase přehrají. I když je tu takový zvyk, že hostující mužstvo hraje víc v oslabení, dnes jsme nebyli žádná výjimka my, takže asi rozhodlo to, že jsem hráli hodně v oslabení. Ale i přesto se nám to podařilo ubráni. Potom jsme se do hry dostali, ale chyběla nám ta pohoda v zakončení , víc branek se nám dnes nepodařilo dát, takže to bylo asi to rozhodující.

Po druhé třetině jste prohrávali 1:3, poté se vám podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, nelitujete, že se vám nepodařil vyrovnat a dovést zápas do vítězného konce?

Sice je pravda, že jsem se dostali díky tomu gólu na 2:3 zpět do hry, měli jsem tam i přesilovku, ale bohužel ty se nám dnes moc nedařily. Pár šancí jsme tam měli, mohli jsme to nějak do branky dostat a třeba získat i ten bod, který by byl pro nás hodně cenný, ale bohužel se nám to nepodařilo jedeme domů bez bodu a musíme se soustředit na další zápas.

Takže by se dalo říct, že Zlín je pro Vary velmi neoblíbený soupeř?

Já to asi nemůžu zase až tak moc posoudit, ale nemyslím si, že by zrovna Zlín byl pro nás neoblíbený, Pro nás je každý tým neoblíbený ( smích ).

Pro Standu BALÁNA je zápas se Zlínem hodně prestižní. Dnes se hodně zviditelnil, tedy hlavně díky jeho vyloučením, ale přesto se musím zeptat. Nevypsal nějaké speciální prémie za to, že porazíte jeho bývalý klub?

Nevím, jestli něco vypsal, možná se nějak dohodl s pokladníkem. Máme totiž takový zvyk, že když někdo řekne nahlas, že jsou vypsané prémie, tak to skoro pokaždé nevyjde a my prohrajeme. Takže je možné, že něco vypsal, ale já o tom nevím.

Co je tvůj největší úspěch tvé dosavadní kariéry?

Asi bych řekl, že zisk mistrovských titulů s Košicemi. Ale také čtvrté místo na MS Juniorů, tam nám nikdo nevěřil, že bychom mohli takto uspět. A pro mě osobně je taky úspěch, že jsem se dostal sem do české extraligy. A zde bych chtěl bojovat o stabilní místo v sestavě a posunout se trošku dál.

Jaký je rozdíl mezi českou a slovenskou extraligou?

Čeká liga má lepší kvalitu, jsou tu lepší hráči, i ti mladší hráči, kteří ji hrají jsou o krok vepředu před těmi slovenskými, ale také hodně dělají média. Hodně tu naši slovenskou ligu zatracují, tady se o extralize hodně média starají, hodně o ní píší. Takže bych řekl, že je ten propad i po mediální stránce.

Kromě juniorského dresu, jsi také oblékl slovenský reprezentační dres seniorů. Myslíš si, že mají hráči, kteří hrají českou extraligu do reprezentace blíž, než ze Slovenska ?

To je těžké říct, ale myslím si, že když ten hráč hraje stabilně v nějakém týmu slovenské extraligy, tak se tam může dostat dřív, než ten, kdo hraje v Čechách a třeba nemá takovou výkonnost. Ale česká liga má ve světě větší jméno, takže trenér k tomu určitě i přihlíží.

Slovenský juniorský tým získal bronzové medaile, sledoval jsi toto mistrovství?

Celé ne, kluci hráli v noci a my měli tréninky, nebo zápasy, ale některé zápasy jsem si pustil ze záznamu a musím říct, že kluci hráli dobře, úspěch jim přeji a také ať si to pořádně užijí.

Přesto, že jsi rodák z Košic, tak jelikož je dnes pátek, měl jsi tady dnes nějaké příbuzné, nebo kamarády, kteří tě přijeli osobně podpořit?

Na začátku sezony tu byla sestra s manželem a s neteří, byli se na mě podívat i rodiče manželky. Mým rodičům to zatím ještě z časových důvodů nevyšlo, ale čekám, že se objeví co nejdřív ve Varech.

(Autor: Nika Martínková – 15.1.2015)

Komentáře

Comments are closed.