Rozhovor MH s Tomášem Jurčem!

Četl jsem v časopise ProHockey, který vyšel po vašem draftování, že vaším snem je si jednou zahrát ve stejném týmu s Pavlem Datsyukem. Jaké to je když se takový sen splní?
Ano, to je pravda. Podařilo se mi dokonce zahrát si s ním v jedné pětce a to hned v mém prvním zápase v NHL, takže pocity byly skvělé. Je to světový hráč a je mi ctí mít možnost se od něj učit.

V týmu máte české i slovenské spoluhráče. Pomohlo vám to rychleji si zvyknout na nové prostředí?
Myslím, že ano. Hlavně s Trtem (Tatarem) si rozumíme už od Grand Rapids, takže mi to asi pomohlo.

Letos jste hrál převážně ve 3. lajně. Jak vidíte své ambice pro příští sezónu?
Minulý rok jsem se v NHL rozkoukával a hodně jsem se naučil. Tento rok se doufám probojuji do sestavy už od začátku sezóny. A co se týká ambicí uvidíme. Hlavně musím hrát dobře a dále přesvědčovat vedení, že do NHL patřím.

Jak vidíte ambice vašeho klubu pro příští sezónu? Myslíte, že je reálný zisk Stanley Cupu?
NHL je nevyzpytatelná. Každý tým ji může vyhrát. Samozřejmě Detroit se v posledních letech trápil, tak bychom se rádi dostali tam kde jsme kdysi byli.

Mike BABCOCK je považován za jednoho z nejlepších trenérů v NHL. Je také jako jediný trenér členem prestižního Triple Gold Clubu. Jaké to je hrát pod vedením takového trenéra?
Je to přísný trenér. Přiznám se, že ze začátku jsem měl velký respekt, možná až moc velký. Na druhou stranu hokeji výborně rozumí a proto je tak úspěšný.

Děkujeme Jurkymu za rozhovor a přejeme hodně štěstí v příští sezóně!

(Autor: Matyáš Krahulík – 6.7.2014)

Komentáře

Comments are closed.