Rozhovor MH s Filipem ZADINOU!

Vraťme se k minulé sezóně. Zahrál sis půlku sezóny za mužské “áčko,” zbytek si odehrál v juniorce, představil ses na MS osmnáctek. Jak bys ji zhodnotil?
Tak sezónu jsme začali špatně. Prohráli jsme dost zápasů v řadě, a pak se to těžce vrací zpět. V juniorce se mi dařilo a byl jsem rád, že jsem tam mohl hrát tu svoji roli a být tam dominantní na puku a rozhodovat zápasy. Na mistroství světa si myslím, že jsme předvedli dobrý výkon, někdy nám chyběl klid v zakončení, ale taky občas i to štěstí. Ale z mé strany si myslím, že jsem hrál dobře a i se mi dařilo, jen škoda toho týmového výsledku.

V nadcházejícím ročníku si zahraješ QMJHL za Halifax Mooseheads. Budeš hrát tedy jen juniorskou soutěž, kdežto v Dynamu jsi měl možnost nastupovat v Extralize. Co tě vedlo k tomuhle stěhování?
„No dohodli jsme se celá rodina, společně s agentem, že odchod bude lepší. Pro mě je teďka nejdůležitější hrát na puku, abych vytvářel šance, byl vidět na ledě a dostal se do takové vnitřní hokejové pohody. Po minulé nezdařené sezóně tady v Pardubicích jsme věděli, že to potřebuje změnu.“

Už loni se spekulovalo o tvém odchodu do Švédska. Co nakonec rozhodlo, že jsi ještě sezónu strávil v Česku?
Měl jsem zde pořád platnou smlouvu, takže ten odchod přes ni nešel udělat.

Jak probíhaly / probíhají tvé přípravy na první rok v Kanadě?
Letní přípravu jsem absolvoval s Marianem Vodou, je to jeden z nejlepších kondičních trenérů a jak na suchu, tak na ledě jsem se připravoval individuálně.

Co očekáváš od nového působiště? V čem je Kanada jiná oproti Česku?
Očekávám, že mi tam pomůžou, jako pomohli mnoha TOP hráčům přede mnou. Věřím, že to je dobré rozhodnuti a těším se, až začne sezóna s mým novým týmem. Kanada je velmoc hokeje a byl to takový menší sen tam jednou hrát, takže jsem si ho splnil.

Už ses stihl seznámit s týmem, vedením? Jaké jsou tvé první dojmy z Halifaxu?
Letím tam až na začátku září, ale hodně kluků mi psalo. V kontaktu jsem s trenéry i s GM a přijdou mi jako dobří a féroví lidé.

Jede tam s tebou rodina, nebo bydlíš sám? Jak to budeš mít s vařením, uklízením a staráním se o domácnost?
Letím tam sám, každý, kdo tam letí, dostane od klubu přidělenou rodinu, takže o vaření a úklid by se měli postarat oni.

Ve dvou prognózách ohledně draftu 2018 ses umístil na sedmé, respektive třetí pozici. Kolik práce ještě stojí za realizací tohoto výsledku a jaký máš cíl na draftu?
Tak je to hezké, ale ty prognózy jsou strašně předběžné a já na to nekoukám. Tahle sezóna je nejdůležitější, takže se chci soustředit jen na Halifax, nároďák a na sebe. Ať se stane, co se stane, budu makat a uvidíme. Co se týče cíle na draftu, chtěl bych udělat TOP5.

Kdyby na to přišlo a mohl si sám zvolit, do jakého týmu bys byl vybrán, který by to byl? Máš nějaký oblíbený?
Tak můj oblíbený tým je Chicago, ale vybírat bych asi nechtěl. Uvidíme, jak to dopadne.

Kdo je tvým vzorem? Je někdo takový?
Mým vzorem je Patrick Kane. Má výborné bruslení, střelu, nahrávku a strašně se mi líbí jeho přehled na ledě. Od něj se učím nejvíce.

 

Komentáře