SavesHelp aneb zákroky pomáhají!

(foto: Šárka Kolková)

Projekt, na němž se podílí víc než dvacet brankářů. Hlavním úkolem projektu je pomáhat.

Zakladatelem této organizace je bývalý Ocelář Šimon Hrubec, který před nedávnem na tuto myšlenku přišel díky svým kamarádům, kteří jsou vojáci, hasiči nebo doktoři. Šimona překvapily některé příběhy svých kolegů, že se rozhodl také pomáhat a to hokejem. Proto vzniklo Saves Help.

Rodák z Vimperku se rozhodl, že za svůj každý úspěšný zákrok daruje 10 Kč. Na Karjala Cupu zasvětil do tohoto projektu Patrika Bartošáka, který s jeho návrhem bez váhání souhlasil.

Z počátku si Šimon myslel, že se do projektu zapojí tři až pět brankářů. Už teď je jich dvacet dva a dalších sedm brankářů se má přidat v další sezóně. Do projektu se zapojili brankáři z širokého okolí jako např. Roman Will, Lukáš Dostál, Libor Kašík, Dominik Frodl, Marek Čiliak, Ondřej Kacetl, Jan Bednář, Pavel Francouz, Branislav Konrád a další. V nové sezóně by se měli do projektu zapojit brankáři Marek Mazanec, Petr Kváča, Jakub Kovář, Dominik Hrachovina, Dominik Furch, David Honzík a Julius Hudáček. Šimona rovněž překvapilo, že si brankáři mezi sebou o tomto tématu povídají. Takhle se k nim v podstatě přidal Domik Hrachovina a Julius Hudáček. Momentálně projekt usiluje o to, aby se ze zámoří k nim přidali i další brankáři.

Když se spojilo do této akce tolik brankářů, Šimon založil fond, na kterém už se teď vybrala nádherná částka 245 750,- Kč. Brankář Pavel Francouz a Matěj Machovský svou částku dokonce zdvojnásobili (20 Kč).

První výtěžek této organizace půjde na speciálně vyrobené saně v Kanadě pro para hokejisty. V ČR se nachází sedm para hokejových klubů, tudíž bude vyrobeno sedm saní. Jedny saně stojí přibližně 30 000,- Kč. Šimon a další brankáři usilují hlavně o to, aby lidem pomáhali a měli stejnou radost z hokeje jako oni.

Brzy se již můžete těšit na e-shop a rovněž tak přispět této organizaci, která bude pomáhat handicapovaným.

Komentáře