SavesHelp míří výš a výš!

(foto: Šárka Kolková)

Projekt vytvořen bývalou jedničkou Třince, muže s maskou, který má za sebou i zkušenosti z reprezentace a momentálně chytá za čínské draky není nikdo jiný než Šimon Hrubec. Díky němu a jeho skvělému týmu míří projekt dál.

V červnu byl spuštěn dobročiný projekt brankářů, který má za úkol pomáhat těm, kterým to nejvíce potřebují. Každým vychytaným zákrokem v hodnotě deseti korun přispívají a aktuální částka konta činí 106 670 Kč. Projekt během pěti měsíců navázal spolupráci s více než třiceti brankáři. Na projektu spolupracují gólmani České republiky, Slovenska a jeden z přispivatelů je dokonce až z Ruska.

Za pět měsíců organizace dokázala vytvořit spoustu věcí. Projekt založil web a dokonce spustil i e-shop. E-shop slouží pro ty, kteří chtějí přispět této organizaci koupením kšiltovek, mikin a dalších věcí. Navíc už brzy přibudou další produkty a tak můžete přispět i vy.

V nultém ročníku brankáři věnovali výtěžek na výrobu speciálních sání pro parahokejisty. „Poprvé jsem přišel do kontaktu s para hokejem během pobytu v lázních v Třeboni, kde jsem se dozvěděl o skupince, která se věnuje tomuto sportu v Českých Budějovicích. Byl jsem na jednom jejich tréninku, kde mě kluci vzali okamžitě mezi sebe na led. Po cestě domů z lázní mi nečekaně zavolal vedoucí týmu para hokejistů Lapp Zlín s nabídkou na trénink. Neváhal jsem ani minutu, protože už po propuštění z nemocnice jsem věděl, že chci udělat všechno pro to, abych se co nejdříve vrátil do běžného života. A tento sport mě od první minuty nadchnul“ líčí Josef Panák jeden z obdarovaných.

„Bylo by jednoduché podporovat jen zkušené para hokejisty anebo třeba reprezentanty. Jenže my se snažíme dávat lidem šanci na návrat ke sportu anebo skrze sport šanci na návrat do života, ve kterém budou mít i nějakou radost. Shodou okolností právě Zlín porazil na jaře Studénku ve finále České para hokejové ligy a přiznám se, že bych strašně rád viděl oba týmy za nějaký čas ve finále znovu a byl bych hrdý, kdyby v sestavách obou celků hráli proti sobě i Pepa s Danem. Dalo by to našemu snažení mnohem širší rozměr a dodalo by nám to ještě větší pocit smysluplnosti“ tvrdí Šimon Hrubec. „Na konci června, kdy jsme oznamovali start projektu, nás bylo dvaadvacet. Teď, o necelých pět měsíců později, je nás už devětatřicet. Nově se přidali např. Jakub Štěpánek, Alexander Salák, Karel Vejmelka nebo Denis Godla další. A věřím, že nás bude ještě víc, stejně jako peněz na další pomoc s přibývajícím počtem brankářů a jejich zákroků,“ těší se tvůrce projektu.

Komentáře