Semifinalisté v masce: Kdo jsou muži, kteří dotáhli svůj tým až tak daleko?

(foto: blog.nasm.org)
(foto:blog.nasm.org)


Česká nejvyšší soutěž byla od začátku hodně vyrovnaná na všech stranách a bylo těžké určit, kdo bude vítězem a kdo poraženým. Časem měli někteří smůlu a jiní štěstí. Zbývají už jen čtyři chlapi, kteří kryjou bránu a bojují za svůj tým až do konce. Kdo z nich se bude radovat z poháru?

Marek Čiliak
Slovenský gólman Marek Čiliak se během dvou let dokázal prosadit v české nejvyšší soutěži a málo kdo by neznal jeho jméno. Však vychytal pro Kometu dvakrát titul a je dost možné, že jim vychytá již třetí výhru po sobě. Letošní sezónu strávil Čiliak převážně ve slovenském klubu Slovan Bratislava. Klubu však moc nepomohl. Na konci sezóny se hodně diskutovalo o tom, že se vrátí do Brna. O pár týdnů později potvrdil svůj návrat zpět. Rodák ze Zvolena však přišel Kometě pomoc na poslední chvíli. Ve čtvrtfinále se s Kometou utkal proti Mountfieldu HK, kde Moraváci porazili Hradec Králové za stavu série 4:0. Před play – off Marek uzavřel smlouvu s Kometou na dva roky a tým musí být rozhodně rád za jeho služby.

Šimon Hrubec
Brankář hájící hrdě draka na hrudi není nikdo jiný než Šimon Hrubec. Rodák z Vimperku působí už víc než pět let v Třinci a rozhodně patří k nejlepším gólmanům v extralize. Proto není divu, že ocelový muž s maskou pomýšlí na novou sezónu strávenou někde jinde. Brankář z jihočeského kraje si v minulém roce vydřel třetí místo v lize Mistrů a stal se zároveň nejužitečnějším hráčem této ligy. V letošní sezóně si mohl vyzkoušet dres za národní tým. V play – off se střetl proti jeho největšímu konkurentovi Patriku Bartošákovi. Souboj nejlepších gólmánů vychytal Šimon Hrubec za stavu série 4:0. Působení v klubu mu zatím vyneslo dvě stříbrné medaile z extraligy. Oceláři rozhodně můžou být na jeho práci pyšní, byť se mu třeba ne vždy dařilo.

Roman Will
Bílý Tygři z Liberce můžou být právem rádi za to, že jejich dres hájí právě Roman Will. Minulou sezónu se mu v bráně moc nedařilo, ale letošní sezóna je pro něj víc než perfektní. Klub díky němu vyhrál již dvakrát Masarykův pohár. Letos si připsal jeden start za národní tým a stal se nejúspěšnějším brankářem Švédských her. Ve čtvrtfinále se liberečtí Tygři utkali proti hokejistům z Mladé Boleslavi, kteří prohráli souboj o semifinále za stavu 1:4 a Roman Will se mohl radovat z postupu, který mu minulý rok proti Mountfieldu HK nevyšel. ,,Wilda” má rozhodně velkou možnost pomýšlet na medaili v letošní sezóně.

Dominik Frodl
Možná i překvapení letošní sezóny je plzeňský brankář Dominik Frodl, který minulý rok podepsal smlouvu a z pražské Slavie se přesunul k Indiánům. I přesto, že se Škoda Plzeň nepohybovala během sezóny na nejvyšších příčkách tak díky příchodu Jana Kováře se tým zlepšil k nepoznání a své zásluhy má na tom i rodák z Prahy. V extralize se sice Plzni z počátku nedařilo, jenže v lize Mistrů váleli. Gólman dovedl tým až do semifinále, kde se v souboji utkali s Indiány z Frölundy. Indiáni z Plzňe v semifinále prohráli, ale z turnaje si mohli odnést krásné třetí místo. Poté se začalo dařit a v play – off narazili na jejich starého známého soupeře, na Moru. Minulý rok byl souboj jasný, v letošní sezóně byly zápasy téměř vyrovnané a muselo se rozhodnout až v posledním utkání, kdy Plzeň vyhrála sérii 4:3. Klub za své dosavadní výkony vděčí hlavně Frodlovi.

Kdo vyhraje letošní extraligu je ve hvězdách, ale tito muži můžou být každopádně na sebe i na svůj tým hrdí za to, jak daleko se dostali. Přejeme všem těmto gólmanům hodně štěstí a ať postoupí ten nejlepší!

 

Komentáře