Sen o obhajobě Stanley Cupu bude velmi těžký. Jako první se ho pokusí rozprášit Carolina!

Washington Capitals, vítěz NHL z minulého ročníku, nebo těsně, ale nakonec postupující Carolina? Toť otázka, která bude už za pár dní zodpovězena. Papírově silnější je samozřejmě Washington. Carolina se do play off podívá poprvé od sezóny 2008/2009, a tedy přesně po 10 letech se určitě bude chtít konečně pořádně ukázat.

Washington skončil ve své (východní) konferenci třetí. Překročil hranici 100 bodů, získal jich vlastně 104 a o jeden bod uhájit pozici před New Yorkem Islanders. Minulý rok skončil tým shodně třetí, a měl jen o 1 bodík více. V play off postupně vyřadil Columbus (4:2), Pittsburgh (4:2), poté sehrál nejvíc vyrovnanou sérii celého play off s Tampou Bay, kde se to stále točilo a točilo, ale nakonec padl po sedmém zápase i floridský tým, a ve finále si poradil s nováčkem z Vegas, kterému povolil pouze jeden zápas (4:1).

Oproti poslednímu ročníku si Carolina polepšila o celých 16 bodů. Minule skončila desátá s 83 body, nyní sedmá, a dokonce atakovala stovku bodů. Té nakonec nedostáhla, ale chyběl jí pouze jediný bod. Také skončila v kladných číslech ve statistice střelených – obdržených branek. Uvidíme, jestli však nebude chybět zkušenost v play off, jelikož se tam Carolina již 10 let nedostala.

Závěr sezóny týmu z hlavního města byl vyrovnaný. Tým 6x vyhrál a 4x prohrál v posledních 10 zápasech. Připsal si sice dokonce i sérii 4 výher, ale zase z 3 zápasů uzavírajících základních část prohrál 2. Oporami týmu v útoku byli a jsou Alexander Ovechkin (51+38), T. J. Oshie (25+29), Evgeny Kuznetsov (21+51), Nicklas Backstrom (22+52) a také český útočník Jakub Vrána, který si ve velmi dobré sezóně připsal z 82 zápasů 24 branek a 23 gólových nahrávek. Vzadu tým drží například Dmitri Orlov, John Carlson, Matt Niskanenn a samozřejmě gólman Braden Holtby (úspěšnost 91,09% z 59 zápasů) a dobře ho zastupuje i Phoenix Copley (90,46% z 27 zápasů).

Carolina také ke sklonku základní části z 10 zápasů 4x prohrála. Jednou z proher byl zápas právě proti nynějšímu soupeřovi v sérii. Tým se může spolehnout na Sebastiana Aha (30+53), Justina Williamse (23+30), Teuva Teravainena (21+55), nebo třeba Michaela Ferlanda (17+23). Defenzívu podrží Justin Faulk, Dougle Hamilton, Jaccob Slavin a Trevor Van Riemsdyk. Nás, jako české fanoušky bude zajímat, jestli se mezi tři tyče postaví Petr Mrázek (40 zápasů – 91,40%) nebo Curtis McElhinney (33 zápasů – 91,22%).

Kdo ale týmu pravděpodobně týmu nepomůže, bude Michal Kempný. Českého obránce ve službách Washingtonu, který hrál dost dobrou sezónu, trápí svalové zranění.

Na opačné straně je marod taky pouze jeden. Je jím shodně obránce, a to Calvin de Haan. Ten má zase poraněné zápěstí.

 

Vzájemné zápasy 2018/19

Carolina Hurricanes – Washington Capitals 2:3

Washington Capitals – Carolina Hurricanes 4:1

Washington Capitals – Carolina Hurricanes 3:1

Carolina Hurricanes – Washington Capitals 5:6sn

Komentáře