Shrnutí českého tažení napříč Carlson Hockey Games

(foto: Hokej.cz)

Dny se krátí a do všemi očekávaného mistrovství světa v ledním hokeji už vlastně ani nezbývají dny, nýbrž hodiny. Do zápasu proti Švédsku si ale čekání ještě zkrátíme tímto článkem, kde si připomeneme vystupování „nároďáku“ na Českých Hokejových Hrách.

Carlson Hockey Games je ale oproti ostatním částím Evropské hokejové tour dost odlišný. Přípravy na MS vrcholí, a proto zde vídáme často úplně jiné hráče, a hvězdy, než na ostatních turnajích. Tento rok tomu nebylo jinak. Tým Sborné přivezl superstars jako jsou například Kucherov, Ovechkin, nebo Vasilevskij. Za Tre Kronor jsme viděli Petterssona, Lindholma nebo Oliviera Ekmana-Larssona. Česko taky nezůstalo bez hvězd. Z vypadnuvší Tampy přijel Ondra Palát, dále Kuba Voráček, nebo Radko Gudas. Akorát Finsko přivezlo poměrně neznámý tým, který ale rozhodně překvapil.

Čtvrtek

Všechno to začalo jako vždy – ve čtvrtek. Jako první se utkalo hvězdy nabité Švédsko s hvězdami nabitým Ruskem. Byla to gólová přestřelka, zápas skončil nakonec 6:4 pro tým ze Skandinávie. Nás ale zajímal podvečerní zápas Finska proti Česku. Zápas první třetinu nevypadal vůbec špatně, Češi vyslali přesně 3x více střel na branku, než jejich soupeři (4 – 12). Bohužel ale slavil jako první náš soupeř, a to gólem do kabin v čase 19:44. Druhá třetina už byla dost vyrovnaná, spíš nás ve skutečnosti Finové přehrávali. A také jako první skórovali. Z přesilovky poté půl minuty před koncem snížil Hronek, ale do kabin šlo Finsko s vedením 2:1. Hned ze začátku třetí třetiny dostal za naražení na hrazení trest 2+10 Jokiharju, ale Češi kontrovat nedokázali. Ke konci třetiny to zkoušeli s odkrytou klecí, to se ale nevyplatilo a bylo to 3:1. Ve stejném čase jako první gól Česka (19:32) přidal ve třetí třetině gól ještě Radko Gudas, ale to už byla jen kosmetická úprava. Pozitivní byla alespoň zpráva, že se Češi rozstříleli, a vyslali až 41 střel.

Sobota

Sobotní program odstartoval zápas Sborné se Suomi. Jenom tak mimo zmíním, že se na tomto zápase byli podívat tři členové Milujeme Hokej projektu. „Neznámý“ tým Finska celý zápas tlačil a málem Rusy úplně vynuloval. Od blamáže je zachránila pravděpodobně největší hvězda Ovechkin. Ve večerním zápase Česko hostilo Švédsko. Do zápasu Češi vlétli na výbornou. První třetinu Švédsko skoro k ničemu nepouštěli, a když pustili, perfektně je pochytal patrně nejlepší gólman tohoto extraligového ročníku – Patrik Bartošák. V čase 07:04 poslal tým do vedení Jaškin, a v hale propukl bouřlivý potlesk. Ve druhé třetině už jsme poté opět vyslali na brankáře Lundqista 3x více střel, než Švédi na Bartošáka. Jediný gól, který padl, nám rozhodčí nepochopitelně vzal. Prý nastal faul. To už je ale zbytečné řešit. Hra byla jinak moc vyrovnaná a Švédi zlobili. Ve třetí třetině už tým Tre Kronor hodně tlačil, ale Bartošák skvěle zneškodnil vše, co se dalo. Poté jsme přidali do prázdné branky 2 góly a zápas proti odvěkému soupeři vyhráli.

Neděle

Poslední turnajový den začal severským derby Švédska a Finska. Ve vypjatém souboji se očekávalo hodně gólů, ale nakonec zápas skončil těsně, a to 2:1 pro výběr Tre Kronor. Tím pádem si parta kolem krále Lundqista zajistila průběžné první místo. Vzhledem k tomu, že se nehraje na skóre, ale vzájemné zápasy je ještě mohl předběhnout náš reprezentační výběr. Ten nastoupil jako už tradičně v neděli na závěr turnaje proti Sborné. Češi obhajovali 2 vítězství za sebou a mohli útočit na zlatý hattrick v tomto turnaji. To už ale v první třetině nechtěl připustit Kaprizov, který skóroval. Pár minut na to ale Srovnat dokázal Michal Řepík. Druhou třetinu začali Češi vyloučením na 2+10 Jana Koláře. Pak se nechal vyloučit Kuznetsov. Přesilovku ale „naši“ nevyužili a Kuznetsov unikl v momentě, kdy se vracel z trestné lavice. Česko tak opět prohrávalo po velmi smolném gólu. Do konce třetiny ještě napřáhl Orlov, a náš největší hokejový rival už vedl 3:1. I přestože Češi první zápas Rusy nepustili vůbec k ničemu, a druhou třetinu taky to bylo podobné, Rusové využili ojedinělé šance, ke kterým se dostali. V poslední třetině už jen přidali do prázdné branky poslední gól, a rázem Čechy odsunuli z možného prvního místa až na to úplně poslední. Po dvou letech kralování jsme tak úplně na konci tabulky tohoto turnaje.

 

Komentáře