Shrnutí čtvrtfinálových sérií Tipsport Extraligy

(foto: pixabay.com)

Jelikož nám zítra startují semifinálové série Generali play-off, mohli bychom si ještě předtím připomenout, jak se čtyři nejlepší týmy do semifinále dostaly, a kterým týmům naděje vyhasly. Pojďme na to.

Mountfield HK – HC Kometa Brno

První tým ze všech čtvrtfinalistů, kterému skončila sezóna byl Mountfield HK. Proti Kometě, která předvádí úplně jinou hru (mnohokrát lepší hru), než v základní části Mountfield neuhrál ani bod. V posledních 2 (venkovních) zápasech tomu však nebyl daleko, oba prohrál pouze o gól. V těchto zápasech byl Hradec o poznání lepší než v domácích. I tak to ale nestačilo, a tým z Hradce Králové sezónu skončil již po 66 zápasech. Sérii poznamenalo i pár chyb rozhodčích.

Celkové výsledky: Mountfield HK – Kometa Brno 1:3, 0:5, Kometa Brno – Mountfield HK 2:1, 3:2.

Nejlepší hráči série (podle autora): Marek Čiliak (KOM), Jakub Orsava (KOM), Peter Mueller (KOM)

HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera

Další tým, který vypadl, i když po více zápasech (70) ale nakonec však ve stejné fázi, je Vítkovická Ridera. Tým stejně jako Mountfield propadl Ocelářům a nevyhrál jediný zápas. Oceláři byli jasně lepší po všech stránkách hry. Vítkovice ale držel fantastický Bartošák, a tak Třinec i přes ovládání hry neměl postup zdaleka tak jednoduchý, jak ukazuje konečný výsledek. První a poslední zápas také poznamenaly chyby rozhodčích, když po vymyšlené přesilovce, kdy rozhodčí odpískali trest za vysokou hůl, kterou ale zaznamenali Roth a Gernát, Vítkovice v tom neměly prsty a v přesilovce Třinec odskočil na rozdílový gól – 3:1. V posledním zápase byla podobná situace, kdy opět padl rozhodující gól po kterém Třinec odskočil. Je nutné ale říci, že i přes tohle by pravděpodobně Třinec dokázal přes Vítkovice přejít a asi ne nějak komplikovaně.

Celkové výsledky: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 3:2, 3:0, HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec – 1:2, 2:5

Nejlepší hráči série (podle autora): Martin Růžička (HCO), Šimon Hrubec (HCO), Patrik Bartošák (VIT)

 

Bílí tygři Liberec – BK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav si vydřela postup v osmifinále přes Zlín a rozhodně nechtěla ukončit působení v tomto ročníku. Přes vší snahu nakonec s Libercem uhrála aspoň jeden zápas, i když nutno dodat, že ten poslední, rozhodující vyhráli tygři až po prodloužení. První 2 zápasy vyzněly jasně pro Liberec, následně ale bruslaři doma Liberec zaskočili, v druhém domácím zápase už ale tygři zvítězili a postup potvrdili následně doma. Nakonec si tedy Mladá Boleslav užila v sezóně 72 zápasů a skončila o jeden zápas později něž 2 předchozí týmy.

Celkové výsledky: Bílí tygři Liberec – BK Mladá Boleslav 5:1, 6:2, 2:1pp, BK Mladá Boleslav – Bílí tygři Liberec 4:1, 2:3

Nejlepší hráči série (podle autora): Michal Birner (LIB), Tomáš Filippi (LIB), Gasper Krošejl (BKM)

 

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc

Poslední a nejvyrovnanější sérii předvedla Škodovka s Olomoucí. Po debaklu 8:1 v prvním zápase to vypadalo, že série bude rychle jasno. Potom ale po dvou výhrách Olomouc zaskočila soupeře a otočila sérii.  Následně 2x vyhrála Plzeň a poté zase jednou Olomouc. Tak bylo jasno. Vítěze určí poslední, 7. zápas. Byla to velká bitva, který začala velmi dobře pro Plzeň, která vedla 3:0. Potom se výkon Olomouce zlepšil a po 2 gólech to vypadalo ještě na nějaké drama. Zázrak už ale nepřišel a předsériový favorit nakonec postoupil celkově 4:3 na zápasy.

Celkové výsledky: HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 8:1, 2:3pp, 2:0, 3:2, HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 3:2pp, 2:3, 4:1

Nejlepší hráči série (podle autora): Dominik Frodl (PLZ) Miroslav Indrák (PLZ), Branislav Konrád (OLO)

 

Zítra nám tedy začnou semifinále, kde se utkají dvojičky Liberec – Kometa a Třinec – Plzeň.  Druhé zápasy se odehrají ve čtvrtek 4.4.2019, třetí v neděli 7.4. 2019 a čtvrté v pondělí 8.4 2019. Případně se pak odehrají další zápasy.

Můj osobní tip na finále: Liberec – Třinec, s tím, že celkovým vítězem se stane Liberec. Upozorňuji, že se jedná o nestranný názor, jelikož můj oblíbenec již vypadl ve čtvrtfinále…

Komentáře