Sparta je ve finále Champions League! Čeká ji švédská Frölunda!

Paráda! Obrovský úspěch nejen pro Spartu, ale i pro celý hokej v České republice. Mít svého zástupce ve finále Hokejové ligy mistrů je prostě bomba. Pražský mančaft si navíc pro klíč k poslední bráně dokráčel před rekordní návštěvou na CHL v naší republice – dorazilo 12 136 diváků! V mači o trůn pro vládce Evropy vyzve 7. února v jednom jediném utkání tým Frölunda Indians.

Celek okolo brankáře PÖPPERLEHO či špílmachrů jako Jaroslav HLINKA nebo Petr VRÁNA úspěšně načal semifinálové klání už minulý týden na bojišti Växjö Lakers. Před 1 347 návštěvníky porazil díky trefám GERNÁTA s KUDRNOU a výbornému výkonu hlídače svatyně Tomáše PÖPPERLEHO domácí 2:1.

Dnes měl být na programu těžký a tvrdý střet, k jehož vítězství povede velmi trnitá stezka. Ano, o lehký zápas nakonec skutečně nešlo, ovšem od švédského klubu se možná přeci jen čekalo víc. Možná že na to měl vliv i jejich netradiční čas příletu. Místo klasického přistání v předvečer klání a ranního rozbruslení už v místě konání, se vedení rozhodlo své mužstvo vyslat do Prahy až v úterý dopoledne, tedy již v den utkání. Tím připravilo své borce o možnost ranního sklouznutí se na ledě, a celé skvadra tak naklusala až přímo do akce. Nicméně si nějaké šance vypracovali, v úvodní periodě dokonce napálili břevno, ale jinak to žádná hitparáda nebyla. Ke konci třetí třetiny vygradovala neschopnost Lakers prosadit se – jeden z jejich hráčů dostal velmi dobrou přihrávku před prakticky odkrytou sparťanskou bránu, jenže než si s pukem potykal, stihl se domácí brankář přesunout a rozplácnutím se střelu zastavil. Växjö se šest minut před závěrečnou sirénou za stavu 2:0 a při vyloučení sparťana Mikuše rozhodlo odvolat gólmana a zkusit zlomit průběh boje se šesti hráči v poli. Nicméně ani tahle akce ovoce nepřinesla. Ba naopak, Lakers museli několikrát hasit únik domácích bombardýrů. A když Sparta šoupla po parádní kombinaci a po chytrém zakončení Petra VRÁNY do sítě severské výpravy další dvě branky, bylo vše stvrzeno.

V utkání se dařilo především čtyřicetiletému kapitánovi Sparty Jaroslavu HLINKOVI a blonďatému útočníkovi Lukáši KLIMKOVI. Oba posbírali 3 body, shodně za gól a dvě přihrávky. A i vítězná trefa nese jejich otisky prstů – KLIMEK střílel, HLINKA nahrával. Maskovaný borec Tomáš PÖPPERLE si 25 zákroky vychytal svou druhou nulu v aktuální ročníku Champions Hockey League a v součtu s extraligovými kolbišti jde už o jeho páté čisté konto v sezoně 2016/17.

HC Sparta Praha – Växjö Lakers 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a asistence: 17. Klimek (Kalina, Hlinka), 31. Barinka (Uher), 57. Hlinka PH (Pech, Klimek), 59. Vrána (Klimek, Hlinka); 12 136 diváků

Komentáře