St. Louis přepisuje historii! Získává první titul mistra!

(grafika: Kuba Hromada)

Je to jasné. Blues přepisují historii po opravdu zajímavém ročníku. V sedmém zápase na ledu v TD Garden – aréně Bostonu – Blues opět medvědy přehráli a získávají svůj první Stanley Cup v historii. Přitom ještě v lednu byli nejhorším mužstvem ligy.

Zápas začal a prvních pár minut se táhl bez nějakého přerušování. Až v osmé minutě přišlo první vyloučení, kdy na trestnou lavici putoval Parayko, a to za zdržování hry. Bostonu ale v posledních zápasech přesilovky moc nešly, a to se nezměnilo ani v tom úplně posledním. V 17. minutě ale zasadil těžkou ránu medvědům Ryan O’Reilly. Ten skóroval po asistenci Bouwmeestera a Pietrangela. A právě druhý asistent se trefil ještě 8 sekund do konce třetiny. Na gól přihrával Schwartz a Boston tak šel do kabin s dvougólovým mankem.

Druhá část sice nebyla na akce úplně chudá, ale gól nepřinesla, a stejně tak ani žádné vyloučení. A patrně to byla nejklidnější část celé finálové série.

To co se ale nestalo ve druhém dějství přineslo dějství třetí. Píše se 12. minuta a Brayden Schenn společně s Tarasenkem a Schwartzem oslavují třetí gól. Vytoužený Stanley Cup je velmi blízko. A když se bez tří sekund 4 minuty poté trefuje ještě Zachary Sanford, ví už Blues, že historický úspěch je nemine. Na gól přihrával Perron a patrně nejlepší hráč finálové série O’Reilly. V osmnácté minutě se za Boston prosadil ještě Grzelcyk, po asistenci Krejčího, ale Boston již věděl že je pozdě, že je zle.

Konec zápasu přinesl ohromnou radost pro Blues, a také historický úspěch. Pro Bostonské však obrovské zklamání a jak řekl David Krejčí: ,,Nejhorší porážka v kariéře.“ Na zápas se bylo podívat 17 565 diváků, i přesto, že průměrná cena vstupenky přesahovala 90 tisíc českých korun!

Branky a nahrávky: 58. Grzelcyk (Krejčí)  17. O’Reilly (Bouwmeester + Pietrangelo), 20. Pietrangelo (Schwartz), 52. Schenn (Tarasenko + Schwartz), 56. Sanford (Perron + O’Reilly)

Tři hvězdy utkání:
1. Alex Pietrangelo (STL) 1+1
2. Ryan O‘Reilly (STL) 1+1
3. Jaden Schwartz (STL) 0+2

 

Komentáře