Štartujú Majstrovstvá sveta osemnásťročných

 

 

 

 

 

zdroj: www.vimeo.com

Včera popoludní nám začali Majstrovstvá sveta hráčov do 18 rokov, ktoré sa uskutočnia v dvoch ruských mestách, konkrétne v Čeljabinsku a Magnitogorsku. Je to jubilejný dvadsiaty šampionát v tejto vekovej kategórii. Nového šampióna budeme poznať v nedeľu 29. apríla.

Najväčším favoritom turnaja budú bezpochyby Spojené Štáty Americké. Tento tím má každý výber tých najlepších hráčov, ktorá táto krajina ponúka. Z posledných desiatich šampionátov si sedemkrát odniesli zlaté medaile. Na minulom šampionáte na Slovensku v Poprade a Spišskej Novej Vsi nepoznali premožiteľa a radovali sa tak z ďalšieho titulu. Američanov by mal na tomto ťahať útočník Jack Hughes, ktorý patrí medzi najväčšie hviezdy v tíme. Na krk im však budú šliapať hráči Fínska, Švédska, Kanady či výber domáceho Ruska. Fíni v posledných rokoch zásobujú hokejový svet hráčmi s obrovským talentom a môžeme očakávať, že v najbližších rokoch budú z nich najväčšie hviezdy NHL. Fínov by mal na turnaji ťahať Jesperi Kotkaniemi, ktorý je najvyššie postavený v tohtoročnom draftovom rebríčku z fínskych hokejistov. Švédi sa naopak budú musieť zaobísť bez najväčšieho talentu za posledné roky Rasmusa Dahlina, ktorý si chce oddýchnuť po náročnej sezóne, keď absolvoval juniorských šampionát v Buffale a zimné hry v Pchjončangu. Najväčšou hviezdou tímu bude tak Adam Boqvist, ktorý je z európskych hráčov na drafte na druhom mieste. Na turnaji mala hrať aj najväčšia hviezda ruského tímu, Andrej Svečnikov, avšak sa zranil a nebude sa môcť zúčastniť turnaja zúčastniť. Ruský tím by tak mal ťahať Grigorij Denisenko, ktorý sa nachádza na siedmom mieste v drafte z európskych hokejistov. Kanada nebýva najväčším favoritom na týchto turnajoch, pretože väčšina ich hráčov hrá v tom čase playoff v kanadských ligách, avšak radia sa medzi úzkych favoritov tohto turnaja.

Na turnaji by mohli prekvapiť hráči Česka, ktorý majú taktiež slušný výber. Najväčšou hviezdou bude priebežná dvadsiatka draftu z európskych hokejistov Jakub Lauko. Od hráčov Slovenska sa veľa neočakáva, tí majú oproti minulému roku slabší tím a nemá výraznú hviezdu. Švajčiarom budú na turnaji chýbať Philipp Kurashev a Nando Eggenberger, takže nebudú mať na turnaji výraznú hviezdu. O udržanie by mali na turnaji hrať hráči Bieloruska a Francúzska. Bielorusi sa minulý rok zachránili v najvyššej kategórii, keď poslali Lotyšských hokejistov o kategóriu nižšie. Nováčikom na tomto turnaji budú hokejisti Francúzska.

Komentáře