Sympatické Lotyšsko jsme opět přehráli, lehké to ale rozhodně nebylo!

(grafika: Jirka Michal)

Čtvrtý zápas a další důležité body do tabulky si včera připsal hokejový nároďák. Nyní již hájíme třetí pozici, když před námi jsou průběžně Rusi a Švýcaři. Je ale nutné zmínit, že hráči Helvetského kříže hráli zatím kromě Lotyšů s „lehkými“ soupeři a dá se říct outsidery skupiny – Norskem a Itálii s Rakouskem. Tři nejtěžší zápasy je teprve čekají. Ruská Sborná skupinu vede, ale pokud jí někdo dokáže překonat a my již potvrdíme roli favorita ve všech zbývajících zápasech, stále máme šanci na první místo v konečné skupině.

Nyní už k zápasu. Lotyši, velmi sympatický tým, který v poslední době zažívá velký růst, a už rozhodně není jen do počtu, bije se jako lev a bojuje o postup, začali výborně. Do zápasu vlítli jako draci. A to se vyplatilo, protože vyprovokovali Čechy, ti 2x zbytečně faulovali (T. Zohorna – hrubost, Michal Moravčík – podražení), a náš tým šel do čtyř a velmi rychle poté do tří. To již v čase 06:04 potrestal Indrašis, který dostal po naznačení střely Darzinše přihrávku a poslal puk za záda již bezmocného Bartošáka, který se neměl šanci přesunout. Češi dostali možnost v přesilovce srovnat, ale zase se ukázalo, že na tomto šampionátu je máme naprosto tragické. Vždyť za celé dvě minuty jsme vystřelili všeho všudy jednou. Následně opět jeden z našich hráčů, Petr Zámorský, a po 20 sekundách už se Darzinš radoval z druhého gólu Lotyšů.  Provedl to parádně, projel si obranou a perfektně zakočil.

Hned v čase 01:29 druhé třetiny ale za zásah do oblasti hlavy a krku dostal Bičevskis nejprve 2 + 10, následně to rozhodčí změnili na 5 + do konce utkání. Český tým ale ve zvýhodněné přesilovce opět nehrál vůbec to, co měl. Až v čase 05:41 se konečně prosadili, a konkrétně to byl Hronek, který vypálil bombu do branky zezadu po Voráčkově přihrávce. Základní kámen k otočení byl tedy položen. Češi se nechali vyloučit úplně hloupě, opět Tomáš Zohorna a tentokrát za podražení. Jenže přesilovky šly našim klukům oproti první části výborně. A v čase 11:01 už se mohli hráči se lvem ve znaku radovat, když Jan Kovář vypálil zpoza obránce a prostřelil i Merzlikinse. Jenže český tlak neustával. V čase 17:38 napřáhl Jakub Voráček a jeho střela vymetla Merzlikinsovu branku, když brankáři prošla mezi rukavicí a betonem. To ale nebylo všechno. Zápas byl hodně napínavý a o vedení jsme už nechtěli přijít. A proto se Jakub Vrána snažil, jak nejvíc mohl, aby v čase 18:40 nakonec dostal puk do branky. Ve druhé třetině tak Češi čtyřmi góly obrátili utkání a přežili dvě oslabení.

Třetí třetina začala podobně, jako končila ta druhá. Drtivý tlak kluků z České Republiky pokračoval, a to zužitkoval Dominik Simon, který využil krásné Voráčkovy přihrávky. Moravčíkovo druhé oslabení v zápase ještě národní tým přečkal. V čase 14:52 ale směřoval trest na hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. Nejhloupější trest byl nakonec potrestán, jelikož Merzlikins prchl z branky a Lotyši hráli v šesti proti čtyřem. Snížení se ale nelíbilo Jakubu Voráčkovi, který v čase 18:28 po hezké Frolíkově přihrávce zavěsil do odkryté klece a upravil na konečných 6:3. V tom stejném čase pak Freibergs dostal vyloučení na 5 minut + do konce utkání.

Skóre se zastavilo na 6:3 a nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni po právu Jakub Voráček (v utkání 2+2) a Lauris Darzinš (2+1). Češi mají tedy v tabulce po 3 utkáních 9 bodů a směřují vysoko. HOŠI, DĚKUJEM!

 

Komentáře