Tady se favorit hledá těžko, Winnipeg hraje se St.Louis

Série mezi druhým a třetím týmem Centrální divize obstará určitě kvalitní podívanou. Loni se Jets probojovali až do konferenčního finále, St. Louis si zahraje o Stanley Cup po roční odmlce. Rozhodovat můžou muži v brankovišti. Nováček Binnington sice prožil neskutečnou základní část, když vytáhl tým z posledního místa, play-off je ovšem úplně jiná soutěž. V ní už má zkušenosti Connor Hellebuyck, který loni exceloval.

Jets se do vyřazovacích bojů kvalifikovali podruhé za sebou, ačkoli letos si pohoršili o 15 bodů. I tak ale obsadili druhé místo v Centrální divizi. O to první přišli vlastní vinnou, když z posledních sedmi zápasů vyhráli pouhé dva.

Velkou roli na tom měla absence i dvou elitních obránců. Dustin Byfuglien se sice stihl vrátit na poslední zápasy, Josh Morrissey ale svým zraněním protáhl absenci až na měsíc a půl. Sám ale tvrdí, že se cítí v pořádku a do play-off stihne nastoupit od prvního zápasu. Jedinou absenci tak hlásí Brandon Tanev, který nestihne první zápas.

Tým opustili jistá jména, odešel Paul Stastny, Tobias Enström Joel Armia a Steve Mason, během trade deadline pak Brendan Lemieux a Nic Petan. Při stejné události se vrátil Matt Hendricks, příchod hlásila i největší posila z Rangers Kevin Hayes, Pår Lindholm, Nathan Beaulieu a Bogdan Kiselevich. Dvojku nově dělá Laurent Brossoit.

Blues to byl příběh sezóny. Na podzim se plácali na posledním místě celé tabulky NHL, poté přišel již zmíněný fantom a všechno se otočilo. Ze třiceti odchytaných zápasů vyhrál 25! Takový byl přínos nováčka Binningtona.

Do série vlétnou v plné síle, chybět bude jen nováček Blais. Na konci základní části chyběl bek Parayko a centr Bozak, oba by ale měli být připraveni nastoupit do prvního zápasu ve Winnipegu. Otázkou zůstává, kdo dostane přednost v bráně. Zkušený ale nejistý Allen, nebo nezkušený ale úspěšný Binnington…

Po loňském nezdaru se rozhodlo vedení Blues přejít k razantnímu kroku. Tým opustila trojice Sobotka, Berglund, Thompson, stejně tak i volby v prvním a druhém kole draftu. Protihodnota byla ale více než lukrativní. Ryan O’Reilly. Během trade deadline se k týmu přidal obránce Michael Del Zotto.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY 2018/2019

Winnipeg – St. Louis 0:1

St. Louis – Winnipeg 4:8

Winnipeg – St. Louis 5:4 po prodl.

St. Louis – Winnipeg 1:5

Komentáře