Tampa skládá reparát za minulý rok. První v cestě stojí Columbus..

Jasný vítěz základní části se 128 body. Úžasný bodový zisk, na který nedosáhl nikdo jiný v tomto tisíciletí. To je Tampa Bay Lightning. Potvrdí ale svou úžasnou sezónu i v play off? V cestě jim stojí odhodlaný Columbus, který se těsně procpal do vyřazovací části, a to přes divokou kartu.

Již minulý rok Bolts vyhráli svou konferenci, celkově měli z celé NHL v ročníku třetí nejvyšší bodový zisk. V play off přešli bez většího zaváhání v prvním kole přes New Jersey, celkově 4:1 na zápasy. Poté stejným skóre přes bostonské Medvědy, kteří skončili v základní části druzí. Ve finále konference ale narazili na velmi silný Washington, který nakonec soutěž ovládl. Tampa nedala nic zdarma. Série byla vypjatá, úžasný hokej jsme mohli sledovat v každém zápase a bylo to velmi vyrovnané. Nejprve Washington vedl 2:0, poté Tampa otočila na 2:3, jenže hráči z hlavního města USA opět otočili a za stavu 4:3 na zápasy postoupili do finále.

Columbus minule postupoval do play off ze sedmé pozice ve východní konferenci. Blue Jackets se tak setkali s výhercem Stanley Cupu hned v prvním kole. Washington je vyřadil, ale rozhodně to nebyla žádná jasná série. Columbus uhrál 2 zápasy a pořádně Capitals potrápil.

Tampa zažívá povedené období celou sezónu. Nyní sice z posledních pěti zápasů prohrála 2, což jsme v sezóně moc neviděli, ale i tak je perfektně připravená. Poslední zápasy v sérii odchytal dokonce až třetí brankář, povolaný z farmy Syracuse Cruch, Edward Pasquale. Ten si připsal 88,24% úspěšnost a zachytal velmi dobře. V posledním zápase sezóny vyhrál tým nad Bostonem Bruins 3:6.

Columbus vyhrál dokonce 4 z posledních 5 zápasů, kdy podlehl jen Bostonu (2:6). Jinak ale ukázal dobrou formu a připravenost na vyřazovací boje.

Floridský tým má na marodce z obránců Dana Girardiho, který odehrál dobrou sezónu (jako obránce si připsal čtyři góly a 12 asistencí, byl důležitá postava obrany blesků), a Antona Strålmana, který sice nenastupoval tak moc jako ostatní, ale ve 47 zápasech, kde se objevil, určitě nezklamal. Z útočníků pravděpodobně nenastoupí Ryan Callahan s bilancí 52 zápasů, 7 gólů a 10 asistencí.

Columbusu chybí jen obránci Ryan Murray, který si v 56 zápasech připsal jeden gól a 28 asistencí, dále chybí Adam McQuaid, který odehrál ale jen 14 zápasů.

Vzájemné zápasy 2018/19

Poslední zápas proti Tampě vyhrál Columbus 14.01.2017. V této sezóně je tedy bilance jasná – 4:0 pro Tampu. Ještě hrůzněji zní skóre vstřelených gólu a inkasovaných branek. To vyznívá 18:3 pro Tampu.

Columbus Blue Jackets – Tampa Bay Lightning 1:5

Tampa Bay Lightning – Columbus Blue Jackets 4:0

Tampa Bay Lightning – Columbus Blue Jackets 8:2

Columbus Blue Jackets – Tampa Bay Lightning 0:5

Komentáře