Tomáš HERTL je po dvou měsících zpět v sestavě San Jose!

Tomáš HERTL v noci na dnešek odehrál svůj první zápas od 17. listopadu, kdy kvůli zranění musel odstoupit z utkání se St. Louis. Následná vyšetření ukázala, že Hertl musí podstoupit chirurgický zákrok kolene. Nakonec se z “menší” operace vyklubala více než dvouměsíční absence. S kolenem má tento útočník problémy od své první sezóny v NHL, kdy přišel o polovinu ročníku kvůli faulu Dustina Browna. Kvůli kolenu už Hertl mimo jiné přišel i o olympiádu a loni o závěrečné boje v play off NHL.

Zdravotní problémy se mu nevyhnuly tedy ani letos, ale teď je třiadvacetiletý útočník zpět v sestavě SAN JOSE a všichni doufají, že naváže na své výkony z doby před zraněním, kdy zaznamenal 9 bodů (4+5) v 17 zápasech. Ve svém prvním utkání po návratu odehrál téměř 17 a půl minuty, byl u jednoho inkasovaného gólu a nezaznamenal žádnou střelu na branku soupeře. Oproti tomu protihráčům nadělil hned 4 hity a dostal dost prostoru i na přesilovce. Sharks ale padli s Edmontonem 1:4. Sám Hertl v rozhovoru po zápase novinářům přiznal, že návrat po takové době byl těžký a že jeho výkon nebyl stoprocentní. Teď má ale čas na odpočinek a k nabrání sil – NHL čeká přestávka kvůli All Star game.