TRANSFEROVINKY #2 – souhrn přestupů 05.08. – 13.08.

(foto: sedo.com)

Máme tady další týden a s ním další přestupy, dnes se podíváme na týden od 5. srpna do 13. srpna. Máme tady zajímavé odchody i příchody, tak se připravte!

Extraliga

Přestupovou „bombou“ tohoto týdne se stal včerejší přestup Matěje Stránského, který se navzdory táhlým spekulacím o návratu do Vítkovic, kde hrál v mládežnických kategoriích, přesouvá ze švédské Mory k třineckým Ocelářům.

Druhým přestupem do extraligy se stává nová akvizice Sparty – Albert Michnáč. Ten už za Spartu hrál v týmech U16 B, U16, U18 a také U20. Po třech sezonách v Ontario Hockey League za Guelph Storms, Mississauga Steelheads a Saginaw Spirit se tedy vrací domů.

Posledním přestupem do extraligy se zavázal Matěj Zabloudil a to u Hradeckého Mountfieldu. Ten vyměnil Hodonín právě za extraligový Hradec.

Naopak odchodů z extraligy kamkoliv jinam už je víc. Prvního z nich zde máme Brandona Maxwella. Ten se po své pouti Českem, kde hrál za Vítkovice, Pardubice, Šumperk, Mladou Boleslav a nakonec Hradec, vyměňuje extraligu za EBEL. Jeho novým klubem se stává Villacher SV.

Také další brankář, Pavel Kantor, který naposledy vypomáhal Třinci na hostování, ale patřil Boleslavi, už v Česku hrát nebude. Vybral si poněkud zvláštní ligu, EIHL, tedy tu Britskou. V klubu Sheffield Steelers vytvoří brankářskou dvojici s jiným Čechem – Tomášem Dubou. Ten se do týmu stahuje z Ganwon High1 z Asijské ligy.

Třetí odchod, třetí brankář. Peter Hamerlík, který byl dlouho skvělým brankářem Třince, se přesunuje na Slovensko. Zajímavé ale je, že si nezahraje ani Slovenskou nejvyšší ligu – Tipsport ligu, ale bude hrát první ligu a to za nový ambiciózní projekt Bratislava Capitals. Tým změnil logo, barvy, dresy a vše, najmul zajímavé hráče a jeho jediným cílem je vyhrát ligu a postoupit, nic menšího.

Dalšími odchody jsou slovinský obránce Matic Podlipnik, Vary mění za Slovan Bratislava a Michal Poletín, který ze Zlína (poslední půlrok hostoval ve Vítkovicích) odchází do prvoligové Jihlavy.

NHL

V posledním týdnu se udál jen jeden trejd. Obránce Trevor Carrick mění dres Caroliny za San José, a další obránce Kyle Wood zase naopak.

Slovák Marko Daňo, který hrál za Winnipeg vylepší útok Columbusu. Upsal se na 1 rok.

Do NHL se nyní podívá John Marino. Ten hrával za Hardward, ale nyní už je to pryč a vyztuží obranu Pittsburghu.

Z NHL taky 2 hráči odchází. Oba z Buffala a oba na farmy jiných týmů. Gólman Adam Wilcox do San Antonia – farmy Floridy a obránce Brycen Martin do Fort Wayne Komets – farmy Vegas Golden Klights.

OSTATNÍ – ČEŠI

Pavel Klhufek odchází z Chomutova do Košic a stává se dalším hráčem mohutného odstupu po sestupu Chomutova do Chance ligy.

V Motoru končí trojice hráčů – Martin Herman, Milan Dancisin a Vojtěch doktor. Ve Slavii zase duo Daniel Svoboda a Petr Hučko. Nové působiště ani jednoho z nich ještě známé není.

Milan Dančičin se rozhodl pro transfer v Chance Lize – Motor mění za Duklu.

David Videlka mění na Slovensku Nové Zámky za HK Martin.

Ondřej Nedvěd z třetiligového Höchstadter EC v Německu putuje do Gherdëiny do Alpské hokejové ligy.

Hodonín mohutně posiluje – přichází Jan Sokolík, Matěj Proschl, Kamil Klima, Petr Slaby, Robert Veznik a Vladimír Váňa.

Petr Janečka hrající v poslední sezóně za Montpellier ve francouzské 2. lize učinil zásadní rozhodnutí – ukončit kariéru ve 33 letech.

Komentáře