Tygři a Oceláři. To jsou letošní finalisté extraligy. Kdo z nich se stane vítězem české nejvyšší soutěže?

(foto: hockeygods.com)

Tipsport extraliga zná už jména posledních dvou klubů, které se budou rvát o Masarykův pohár. Jejich výsledky nebyly na začátku sezóny příliš příznivé, ale oba týmy potvrdily svou sílu, bojovnost a odhodlání. 

HC Bílí Tygři Liberec

Liberecký klub se po dvou letech podívá do finále. V sezóně 2016/17 si ve finále zahráli proti Kometě. V souboji byl však brněnský klub lepší a vyhrál. Sezóna 2015/16 byla pro Tygry vrcholovou, protože poprvé vyhráli českou soutěž. Minulou sezónu se klubu z Libereckého kraje nedařilo a prohráli souboj ve čtvrtfinále s Mountfieldem HK. V letošní sezóně jsou opět na výsluní. Ve čtvrtfinále se střetli s Mladou Boleslavi, kterou porazili na zápasy 4:1. V semifinále se utkali s obhájcem titulu Kometou Brno. Byla to nejvyrovnanější série vůbec a šlo hlavně o štěstí. Ve třech bitvách se muselo rozhodnout až v prodloužení. Souboj nakonec vyhráli hokejisté Liberce. Brankářskou jedničkou tohoto týmu není nikdo jiný než Roman Will. Rodák z Plzně patří k velkým oporám tohoto týmu a statisticky se řadí k nejlepším brankářům této soutěže. V Radegast indexu vede útočník Jaroslav Vlach s 29 body. Za ním jsou jeho kolegové obránci Ladislav Šmíd a Tomáš Havlín. Mezi střelci play off vedou útočníci Petr Jelínek a Michal Birner, kteří se šestkrát trefili do brány soupeře. V základní části byl Libereckým snajprem Marek Kvapil, který si v této části připsal 25 gólů. Klub byl před play off v tabulce první a rozhodně si zaslouží být ve finále. 

 

HC Oceláři Třinec

Slezský klub se po roce znovu ukáže ve finále. Letošní sezóna nebyla ze začátku pro Oceláře vůbec jednoduchá a prohráli hodně klíčových zápasů. Štěstí se k nim přece jen obrátilo a Třinčané vyhráli dokonce deset utkání v řadě. Jedenáctou výhru jim překazil Mountfield HK. Těžké momenty dokázali obrátit ve svůj prospěch. Mistrovský titul získal Třinec v roce 2010/11, v sezóně 2014/15 byli znovu ve finále, získali však titul vicemistra. Před rokem se dostali do finále, opět však získali jen titul vicemistra, když nestačili na úřadujícího mistra Kometu Brno. V play off se utkali s jejich největším rivalem, Vítkovicemi. Oceláři projeli čtvrtfinálem jako vítr a porazili v derby na zápasy ostravský klub 4:0. V semifinále se utkali proti Indiánům z Plzně. Už od začátku se čekalo, že to bude vyrovnaný souboj, jelikož Škoda vyhrála v Třinci dvakrát a Oceláři vyhráli dvakrát v Plzni. Tato situace se potvrdila. Škoda vedla v Třinci za stavu série 2:0, Oceláři srovnali v Plzni stav série na 2:2. Pátý zápas však Třinčané doma využili a to samé udělali i Indiáni v šestém utkání. V bitvě o všechno se však ukázal slezský klub silnější, kdy už po první třetině vedl 3:0 a konečný stav zápasu byl 5:1. Jedničkou mezi brankáři je Vimperský rodák Šimon Hrubec, který rovněž potvrdil, že patří k nejlepším. V Radegast indexu vede obránce David Musil s 45 body a hned za ním je Vladimír Dravecký, který byl útočníkem, ale momentálně pomáhá Třinci i na postu obránce. Třineckým snajprem není nikdo jiný než Martin Růžička, který v základní části přispěl 19 góly a v play off si připsal šest branek. Hokejisté s drakem na hrudi ukázali, že v extralize patří k tomu nejlepšímu a nyní to zkusí ještě potvrdit ve finále.

 

Teď jde opravdu o vše a uvidíme, jestli Tygři přidají k poháru prezidenta další nebo Oceláři získají zlato, které jim minulý rok nevyšlo.

Komentáře