Týmy pro play-out. Kdo se zachrání a koho potká pravděpodobně poslední baráž v nejbližších letech?


Autor: Jirka Michal (foto: hhsrampages.com)

Celých 52 kol. Tak dlouho mělo všech 14 týmů nejvyšší tuzemské hokejové soutěže, aby ukázalo, jak silné jsou a porvalo se s konkurencí o co nejlepší umístění. Pro některé ale stačilo o několik zápasů méně a již s jistotou můžeme tvrdit, že aktuální ročník pro tým bude propadák, v lepším případě neúspěch. Pravidla mluví jasně a týmy na 11.-14. místě si musí setrvání v extralize ještě zasloužit ve skupině o udržení. Pojďme si teď společně všechny tyto adepty představit.

Začneme úplně odzdola. Celek Dynamo Pardubice po lepší loňské sezoně letos zažívá velmi strmý pád a už teď si troufáme tvrdit, že baráž je nemine. Po 48 odehraných zápasech se krčí na posledním místě se ziskem 33 bodů a ztrátou 13 bodů na poslední místo zaručující udržení bez již zmíněné skupiny se 2 týmy z Chance ligy a Tipsport extraligy. Pokud by se chtěli baráži vyhnout, museli by ve skupině o udržení po skončení základní části dominovat, což je vzhledem k aktuální formě skoro nemožné.

Piráti Chomutov také zažívají velmi špatné období. Klub souběžně opět potkaly i finanční problémy, ale toto téma si necháme do jiného článku. Svěřenci Vladimíra Růžičky měli katastrofální vstup do sezony, ale postupně se dokázali alespoň trochu zvednout a jejich šance vyhnout se baráži je 50 na 50. Momentálně figurují na 13. místě se ziskem 46 bodů. Stejný počet mají však i hokejisté Karlových Varů. Ti ale mají 1 zápas k dobru.

Karlovým Varům se před sezonou povedlo vrátit do nejvyšší soutěže a nutno podotknout, že to někdy i vypadlo, že tým by se mohl pohybovat na hranici předkola play-off. Ke konci základní části ale začali ztrácet a možnost předkola jim zmizela před očima. Zajímavé bude sledovat jejich souboj s Piráty o 12. pozici, kterou momentálně hájí právě energetici.

Verva Litvínov je jediným celkem z této skupiny, který může ještě pomýšlet na play-off. Hokejisté pod vedením nového trenéra Jiřího Šlégra posbírali v dosavadní části ročníku 65 bodů a na 10. Spartu ztrácejí aktuálně 3 body. Ta má však ještě 1 zápas k dobru. Před ní se nachází Berani ze Zlína, kteří mají 71 bodů a stejně zápasů jako Severočeši. Oba dva týmy mají velmi zkušené hráče ve svých kádrech, kteří by si měli postup pohlídat, ale pokud by jeden z týmů zaváhal, pro Litvínov by se otevřela slibná šance.

Pokud bychom tedy měli budoucí play-out týmy shrnout, tak již 4 kola před koncem z 52 s největší pravděpodobností zůstane taková, jaká momentálně je. Pokud se nestane nic neočekávaného – například výbuch Sparty, jedinou neznámou pro nás zůstává, kdo půjde do baráže ze 13. místa.

Komentáře