U20: Nová sezóna je tu! Čeští junioři mají za sebou soustředění ve Finsku!

(foto: iihf.com)

Česká reprezentace do 20 let se poctivě připravuje na domácí mistrovství, které hostí Ostrava a Třinec. Ke konci července odletěla do Finska, kde ve vyhlášeném sportovním areálu Vierumäki postupně odehrála čtyři utkání proti třem různým soupeřům.

Zahajovací zápas nové sezóny sehráli čeští mladíci v pondělí 22.7. s finským výběrem do devatenácti let. Svěřenci trenéra Václava Varadi se už ve čtvrté minutě po gólu Petra Čajky dostali do vedení. Dlouho se ale nejásali, o pouhých 36 vteřin později Finové srovnali. Poté si mužstvo ze severní Evropy vzalo hlavní slovo a český tým prohrával 1:3 a 2:4, ovšem rozhodně nic nebalil a byl za to odměněn – povedlo se mu srovnat. Když na kostce svítil čas 58:13 rozradostnil domácí fanoušky Elias Laitamäki, jenž vsítil rozhodující branku, na kterou čeští hokejisté nenašli odpověď ani v závěrečné power-play, a tak po dlouhém boji padli 5:4.

Druhé měření sil přišlo na řadu hned o den později. Na naše juniory čekala pořádná prověrka, utkali se s Finskem U20. Účet střetnutí otevřeli čeští bojovníci, když ve 14. minutě rozvlnil síť Michal Teplý. Druhá část hry se české reprezentaci vůbec nepodařila, zatímco byla přesná jen jednou, finskému kádru se ujaly čtyři střely. Ve třetí třetině drželi hráči se lvem na prsou se soupeřem krok, ale na body to ani tentokrát nestačilo. Česko podlehlo finské dvacítce 6:5.

Ve středu neměli Češi na programu žádné utkání, do akce šli znovu ve čtvrtek. A teď už to vyšlo. Čeští reprezentanti vyzvali na souboj Švýcarsko a hned v první periodě přišla branková spoušť. Švýcaři sice dali první gól, zato naši borci jim vzápětí nasázeli tři a švýcarské mužstvo už manko stáhnout nedokázalo. Druhá dvacetiminutovka byla vyrovnaná, ve třetí dali o branku více čeští hokejisté, kteří se tak po konečném výsledku 7:4 mohli radovat z první výhry.

K poslednímu zápasu vyjel český výběr v pátek a opět se střetl se švýcarským týmem. V tomto duelu si už Švýcaři nechtěli nechat utéct soupeře hned na začátku jako předchozí den, přesto po první periodě prohrávali 1:2. Ve druhé třetině přidal každý celek na své konto po dvou gólech a výsledek 4:3 vydržel až do konce utkání. Česká dvacítka tak brala na závěr ve Finsku druhé vítězství.