Úspěšné výhry sedmnáctky nad nepříjemnými Švýcary

(foto: adis-hockey-site.ch)

Začínají se hrát první přípravná utkání pro nadcházející sezonu, zejména jde o hráče z mladších kategorií národního týmu. Léto je v plném proudu a česká sedmnáctka se po třídenním kempu v Třemošné vydala na trojzápas se Švýcarskem do města Romanshorn.

Úvodní duel se sehrál ve čtvrtek 18.7. a nabízel drama až do samého konce. Střelecký účet otevřel kapitán Matouš Menšík ve 14. minutě, ve druhé třetině Švýcaři srovnali, ale ve 46. minutě zvýšil Lukáš Pajer na konečných 2:1. Nad tak těsným výsledkem se mohla podepsat nesehranost nebo počáteční nervozita hráčů, ale i tak, první vítězství pro sedmnáctku v nové sezóně se počítá.

Následující zápas se konal hned další den a tým postavený kolem trenéra Václava Eismanna do zápasu nevstoupil zrovna oslňujícím výkonem. I když do šaten odcházeli Češi díky zásahu Davida Špačka s těsným vedením, věděli, že potřebují hru zlepšit. Ve druhé části bylo vidět hodně gólů z přesilové hry, nejdříve se trefil Matouš Menšík a poté Ondřej Cubo, zásah ve hře pět na pět předvedl Filip Šindelek a hráči ročníku 2003 už vedli 4:0. Švýcaři v závěru třetiny snížili na 4:2, ale k dalším šancím se nedostali. Čeští hráči si výsledek pohlídali, i když měli ve třetí části šance na zvýšení náskoku, které nevyužili, na pojištění výhry to stačilo.

Třetí duel se odehrál v sobotu v 11 ráno. Start do zápasu se tentokrát povedl a čeští mladíci díky dvěma gólům Matouše Menšíka a gólům Marka Brady a Petra Moravce vedli po dvou třetinách 4:0. Na začátku třetí třetiny se v zápase poprvé a také naposledy prosadili domácí, čeští hráči Martin Ryšavý a Petr Gajda upravili na konečných 6:1.

Se zlepšením hry každý den se tedy celkově trojzápas proti Švýcarsku ukázal jako úspěšný. Po těchto zápasech čeká ročník 2003 od 12. srpna turnaj čtyř zemí, který se koná v Německu. I když sedmnáctka má teď pár týdnů volna, už v pondělí začínají svou přípravu hráči reprezentační dvacítky, která se pilně chystá na vrchol sezony, kterým bude domácí mistrovství světa.