Výsledky dvojic prvního kola play-off NHL


(foto: nhl.com)

Je za námi první kolo play-off NHL. Pojďme se zpětně podívat jak následující série vypadaly.

ZÁPADNÍ KONFERENCE

Nashville Predators – Colorado Avalanche
Stav série 4:2

Favorit a vítěz Západní konference, Nashville Predators, se po prvních dvou domácích utkání ujal vedení 2:0 v sérii. Ta se pak přestěhovala do Denveru a hráči Colorada uloupili první výhru. Ve druhém domácím zápase však už na Predators nestačili. Za stavu 3:1 a výhody domácího prostředí, měli hokejisté Nashvillu na hokejkách postup do druhého kola, avšak Avalanche se nemínili s úspěšnou sezónou rozloučit jen tak a zdramatizovali sérii na 3:2. Tahle partie se znovu stěhovala do Colorada, kde si však Predátoři postup ujít už nenechali.

Winnipeg Jets – Minnesota Wild
Stav série 4:1

Tahle série měla podobný průběh. Favorit byl i zde jasně daný, zvlášť když se Wild museli obejít bez klíčového obránce Ryana SUTERA a v průběhu série i Zacka PARISEHO. První dva domácí zápasy šly na konto Jets. Série se přesunula do „státu hokeje“ a domácí zde odvrátili hrozbu ztráty tří utkání. Ve druhém domácím mači ale už nedokázali sérii dorovnat a ta se tak za stavu 3:1 pro Jets stěhovala znovu do Kanady. V posledním uktání si Winnipeg vše pohlídal, jasně vyhrál 5:0 a celou sérii v poměru 4:1. V dalším kole narazí právě na zmiňovaný tým Nashville Predators.

Las Vegas Golden Knights – Los Angeles Kings
Stav série 4:0

Tabulkově byl v tomhle střetnutí favoritem tým Las Vegas, ovšem LA, to je tým ostřílený zkušenostmi play-off a Golden Knights to neměli mít jednoduché. Což o to, jednoduché to rozhodně neměli, všechna utkání skončila rozdílem pouze jediného gólu a jednou zápas muselo rozseknout až druhé prodloužení. Série však skončila nejrychlejším možným způsobem a to poměrem 4:0 na zápasy.

San Jose Sharks – Anaheim Ducks
Stav série 4:0

Také v téhle sérii nebyl favorit jasně daný. San Jose do svých domácích utkání vstoupilo úspěšně a po výhrách 3:0 a 3:2 se hráči stěhovali na jih Kalifornie. Důležité třetí utkání se ale Anaheimu vůbec nepodařilo, když padli poměrem 8:1. S nožem na krku se ještě snažili sérii alespoň trochu zdramatizovat, ale po tuhém boji prohráli Kačeři i čtvrtý zápas a to 2:1. Ve druhém kole tak uvidíme souboj dvou jediných celků, které dokázaly v letošním play-off vyhrát nejrychlejším možným způsobem.

 

VÝCHODNÍ KONFERENCE

Tampa Bay Lightning – New Jersey Devils
Stav série 4:1

Vítěz Východní konference proti divoké kartě, Tampa Bay proti New Jersey. Jak již doteď bylo zvykem, i zde si favorit pohlídal své první dva domácí zápasy. Z počátku byla Tampa jasně lepším týmem, později se však tým plný nováčků z Jersey oklepal. Keitha KINKAIDA v bráně vystřídal Cory SCHNEIDER a Ďábly to nakoplo. Svůj první domácí zápas vyhráli a snížili stav série na 2:1. Bylo to však jediné snížení na které se zmohli a po houževnatém a sympatickém výkonu skončili sezónu po pátem zápase.

Boston Bruins – Toronto Maple Leafs
Stav série 4:3

To tady se zápasů odehrálo podstatně více. Jediná série, která si vyžádala plný počet utkání se rodila možná až trochu snadno pro hráče Bruins. Oba své úvodní domácí zápasy Boston jasně vyhrál a série se přesunula do Toronta. Byl to právě tenhle okamžik, kdy se Frederik ANDERSEN rozchytal do skvělé formy a začal deptat bostonské střelce. Hned první utkání v Air Canada Centre si vítězství připsalo Toronto. Poté však i s absencí Patrice BERGERONA vyhráli Bruins a série se za stavu 3:1 znovu stěhovala do Massachusetts. Tam Boston nedokázal sérii ukončit a po další prohře v Torontu musel rozhodnout až sedmý zápas, ve kterém byli šťastnější Medvědi. Ve druhém kole se tak střetnou s Tampou Bay.

Washington Capitals – Columbus Blue Jackets
Stav série 4:2

V téhle sérii se opět představil vítěz divize proti divoké kartě, a že byl Columbus kartou opravdu divokou. První dva zápasy na ledě Capitals uloupili Modrokabátníci. Poté co se série přesunula na jejich území, to nevypadalo pro Washington vůbec dobře. Ti to však Columbusu oplatili stejnou mincí a srovnali stav série na 2:2. Na domácím ledě poté poprvé dokázali zvítězit a sérii, kterou musely rozhodnout čtyři prodloužení, následně ukončili na ledě Blue Jackets.

Pittsburgh Penguins – Philadelphia Flyers
Stav série 4:2

Sérii plnou tvrdých střetů začali lépe hráči Pittsburghu. Po první jednoznačné výhře 7:0 však přišla i jednoznačná prohra 5:1. Následná dvě utkání na ledě Flyers ale dokázali znovu vyhrát. Philadelphia už trochu symbolicky zase doplácela na výkony svých brankářů. Do zápasu číslo 5 nasadila do branky Michala NEUVIRTHA, který se odvděčil kvalitním výkonem. Byl to však jediný zápas, při kterém Penguins nevstřelili minimálně 4 branky a takhle se vyhrává jen s těží. To se nakonec ukázalo i při posledním zápase číslo 6, který Pittsburgh vyhrál poměrem 8:5 a postoupil do druhého kola, ve kterém se střetne s Washingtonem.

Komentáře