Výsledky ELH: Hradec poskočil na 3. místo, Vítkovice udolaly Spartu

HC Olomouc – Mountfiled HK 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Dohrávka 36. kola dopadla příznivěji pro hostující skvadru z Hradce Králové. Ta od prvního vzájemného extraligové střetnutí s Olomoucí v roce 2014 triumfovala v 11 ze 14 bitev, včetně té dnešní. První zápis do kroniky střelců udělal už po 38 sekundách hry hostující DŽERINŠ, na konci prvního dějství ale na 1:1 kontroval z oslabení olomoucký SKLADANÝ. Ve zbytku utkání už ale rozvlnili síť pouze borci z Muntfieldu, a to hned třikrát. Po závěrečné houkačce tak na tabuli svítilo skóre 1:4, což znamená, že Hradec Králové odstrčil Kometu a místo ní se postavil na bronzový stupínek. Hanáci stále trůní na 12. pozici, do první desítky jim chybí 6 bodů a mají zápas k dobru.

Branky a nahrávky: 19. Skladaný O (Knotek, Ondrušek) – 1. Džerinš (Šimánek), 33. Knotek PH (Dej, Bednář), 49. Dragoun (Picard, Gregorc), 60. Kohler PB (Picard, Newton); Diváci: 3 658


HC Sparta Praha – HC Vítkovice Ridera 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Pro Spartu typický den blbec. Vetřelce z Ostravy celý duel jednoznačně přehrávali, jenže vyhořeli na koncovce. To naopak hosté dokázali z minima vykutat maximální možné, a díky trefám TYBORA s ROMANEM si pro sebe uzurpovali všechny tři body. Kombinací skvělého výkonu a sparťanské impotence si připsal Patrik BARTOŠÁK, brankář Vítkovic, třetí čisté konto v sezoně. Pražané tak zůstávají na 6. místě s jednobodovým náskokem před 7. Chomutovem, naopak osmé Vítkovice díky vítězství skrouhli svou ztrátu na Chomutov na šest bodů.

Branky a nahrávky: 16. Tybor (Roman, Hrbas), 57. Roman PH (Sloboda, Baranka); Diváci: 4 011

Komentáře